Evler, çoğunlukla insanların kişiliğinin yansımasını gösterir ve lüks mobilyaları yatırım yapıp evlerdeki iş tasarıma benzersiz bir hava katmak mümkün hâle gelir. tek başına 6 numara adlı mobilya modelleri bir stil ifadesidir, evlerin dekorasyonuna ayrı bir hava katabilir. lüks mobilyalar ilk başta kaliteli olması ve oldukça özenli bir işçilik ile üretilmesi sonucu ortaya çıkar. eşyalar doğru bir biçimde yerleştirildiği zaman daha ayrıcalıklı bir görünüm yakalar. evleri kendine has bir şekilde dekore etmek isteyen bireyler, lüks mobilya tarzından oldukça hoşlanacaktırlar. Lüks mobilya tarzı, uzun yıllar boyunca dayanacak bir biçimde dizayn edilen mobilyalardan oluştuğundan ötürü kaliteye önem vermekte olan kişiler tarafından da oldukça beğenilir. Lüks mobilya trendi, evlerde ayrıcalıklı bir görünüm elde edilmesini  en üst seviye de mümkün hale getirir. Geçmiş zamanların esintilerine kendi yaşam alanlarına taşımak isteyen bireylerin ilgisini çekmekte olan lüks mobilyalar, evlerde daha amlı bir görünüm yakalamak isteyen bireyler tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilir. Lüks mobilyalar yüzyıllar boyunca kanıtlanmış tasarım dili sayesinde oldukça geniş bir kitle tarafından beğenilmektedir. Geleneksel detaylarla modern çizgileri harmanlar ve evlerde kendine has bir görünüm yakalamak isteyenler tarafından beğenilir.

Gorsel1 

Lüks Mobilya Tarzının Hissettirdikleri

 En lüks mobilyalar genellikle ilhamını doğadan aldığından ötürü evlerde daha naturel bir hava oluşur. Doğanın enerjisini lüks mobilyalarla evlere taşıyarak kendinizi daha iyi hissedebilir ve daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Toprak tonlarına daha yeşil detaylarla bir araya getiren varaklı mobilya türleri, daha sakin ve zarif bir ortam yaratmanıza yardımcı olabilmektedir. Sade renkler doğal malzemeler ve ihtişamlı çizgiler birleştiği zaman daha yüksek enerjili ve rahatlatıcı bir ambiyans oluşturulmasına imkan tanımaktadır. Aynı zamanda nostaljik esintiler taşımakta olan lüks mobilya türleri, geçmiş zamanlarla günümüzü başarılı bir şekilde bir araya getirir ve hayalinizdeki görünümü yakalamanıza imkan sağlar. görkemli ve asaletli altın detaylara sahip olan varaklı mobilyalar sayesinde yaşam alanınızı dilediğiniz şekilde süsleme olanağına sahipsiniz. Koyu ve pastel renklerin bakır çizgiler ile bir araya geldiği lüks mobilya çeşitlerinde dekorasyon zevkinizi daha ön plana çıkarabilir ve hayallerindeki zarafete kavuşma imkanına sahip olabilirsiniz.

Lüks Mobilyaların Özellikleri

  Evleneceğini dekorasyonu için uygulamak istediğiniz tercihler ve yaşam tarzları evinize yansıtarak bir bütün oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda kendinizi daha iyi hissetmek için misafirlere yaşam tarzınızla büyüleyici bir ortam yaratmanız da mümkündür. Bu nedenden ötürü lüks bir yaşam tarzı oluşturduğunuz zaman kendi ruhunuzu yansıtacak daha estetik ve ince zevklere doğrudan yansıtmanız gerekir. Fakat bunu yapmak için mobilya seçiminde kaliteden ödün vermemek gerekir ve lüks mobilyalar sizlere bu kaliteyi sunmaktadır.

  Lüks mobilyalarının yapımında kullanılan ağaç cinsi, birleşim noktalarının sağlamlık derecesi, doğru cila; mobilya hakkında karar vermeniz için son derece önemli faktörlerdendir. Bunlar dışında satın alınması düşünülen mobilyanın hammaddesinin kolayca yanmayan kolayca temizlenen ve terletmeyen özellikte olması gerekmektedir.

 Bahsedilen bu mobilya özelliklerinin dışında mobilyalarda en fazla önemli görülen şeyler şıklık ve konfordur. Şık mobilyaların algısının oluşması, mobilyaların tasarımının oluşturulmasında önemli bir rol oynamaktadır. rahatlık ve konfor sunan mobilyalar, lüks kavramı ile birleştiği zaman tamamıyla konsept tamamlanmış gibi görülmektedir. Genellikle zengin işlemeleri ile de kullanışlı bir araya getirildiği lüks mobilyaların diğer başka temel özellikleri ise;

İzleyiciler Netflix'in yeni mini dizisini topa tutuyor İzleyiciler Netflix'in yeni mini dizisini topa tutuyor

●       Günümüzde tasarım ve şıklığın bir arada kaliteli bir şekilde birleşmesi üzerine işlevselliklerde daha fazla artış olmuştur.

●       Yaşam alanlarında daha kullanışlı ve görkemli tasarımları destekler.

●       Yalnızca kullanışlılık açısından değil, kullanıcıların zevk ve konforları sayesinde de işlevsellik alanında birçok özelliği bir araya getirir.

Gorsel2

Yatırım Yapılacak Mobilya Parçaları: Uzun Ömürlü Seçimler

  Uzun ömürlü mobilyalara baktığımız zaman ahşap mobilyalar ilk olarak karşımıza çıkmaktadır. Ahşap mobilyaların kullanımı oldukça eski zamanlara dayanır. Geçmişten günümüze kadar tarzını mümkün olduğunca koruyarak gelmiş olan uzun ömürlü ahşap mobilyalar birçok biri tarafından tercih edilmektedir ve beğenilen mobilya türleri arasında yer almaktadır.

  Teknolojinin günümüzdeki kadar gelişmediği zamanlarda bütün mobilyalar ve eşyalar el işçiliği ile yapılmaktadır. Ağaçlardan ahşap elde edilmekte ve bu ahşaplar mobilyalarda kullanılmak üzere işlenmektedir. Mobilya için uygun olan ağaç bulunur ve dayanıklı ve kaliteli mobilyalar üretilirdi.

  Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ile birlikte mobilya üretiminde kullanılan ahşapların özellikleri de değişmiştir. Sunta, yonga levha, MDF ve başka malzemeler üretilmiştir. bu malzemeler bazı maddelerin sıkıştırılması ile oluşturulmuştur. daha düşük seviyelerdedir.

 Ancak yine de günümüzde de bazı mobilya markaları kaliteli ve gerçek ahşaplardan mobilyalar üretmekte ve yeni nesil teknolojileri de kullanarak daha uzun ömürlü ürünler elde etmektedir.

 Yukarıda saymış olunan nedenlerden ötürü bir mobilya seçimi yaparken eğer uzun ömürlü olması isteniyorsa ahşap oluşumlu mobilya türlerine ağırlık vermek oldukça önem arz etmektedir.

Gorsel3

Lüks Mobilyalarda Malzeme Kalitesi ve İşçilik

 Lüks mobilyaların üretimlerinde kullanılan malzemeler ve işçilik; hem kalite açısından, hem ürünün uzun ömürlü olması açısından, hem de estetikliği ve görünüşü açısından son derece önem arz etmektedir. Özellikle bazı mobilya markaları bu konuda müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyelerde tutmaktadır. Bu mobilya markaları; mobilyalarının üretimlerinde ucuz işçilik ve kalitesiz malzemeleri kullanmaktan kaçınırlar ve oldukça kaliteli malzemelerden (gerçek ahşap vb.) ve kaliteli işçiliklerle ürünlerini üretirler. Lüks mobilyalarda malzeme kalitesine ve işçilik düzeyine önem veren firmalar genelde en bilindik markalardır.

 Lüks mobilyaların üretiminde ucuz işçilik ve kalitesiz malzeme kullanan markalar; daha ucuz maliyetlerle ürünü elde edip daha yüksek kâr elde etme peşinde olan markalardır. Bu nedenle de mobilya seçerken işçiliğe ve malzemeye dikkat etmeniz gerekmektedir.

Editör: Murat ALPDOĞAN