Son günlerde kripto para yatırımcılarının yüzü gülüyor. Geçtiğimiz hafta tatlı bir yükselişle birlikte yüzler gülmeye başlamıştı. Bugün de yine ani bir yükselişle karşı karşıyayız. Özellikle bazı altcoinlerde son 24 saatteki değer artığı yüzde 40’ları geçti. Elbette bunlar ilk 100 içerisinde bulunan altcoinler.

WhatsApp yine çok konuşulacak bir güncellemeye imza atmaya hazırlanıyor WhatsApp yine çok konuşulacak bir güncellemeye imza atmaya hazırlanıyor

Zira binlerce altcoin bulunuyor ve bazı coinler bu süreçte x20 yapmış durumda. Elbette kripto para piyasasında her coin’e direkt olarak güvenip yatırım yapmak çok doğru bir hareket değil. Hele ki şu günlerde. Malum, devasa kripto para borsaları peşi sıra iflas açıklıyor. Doğal olarak bu durum yatırımcıları tedirgin etmiş durumda.

Son 24 saat içerisinde yaşanan yükselişle birlikte Bitcoin’in fiyatı 22.5K doları aşmış durumda. Ayrıca ETH tarafında da önemli bir yükseliş söz konusu. Zira ETH de uzun süre sonra 1650 dolar bandını aştı. Hatırlanacağı üzere Ethereum 2021 yılı Mayıs ayında 4000 dolar bandını aşarak önemli bir rekora imza atmıştı. Hali hazırda Bitcoin için ETH seviyesi de 66 bin dolar.

Uzmanlar şu anda kısa bir mini rallinin başlayabileceğini ön görüyorlar. Bu sayede kripto paralarda tatlı bir yükseliş daha yaşanabilir. Elbette dip not olarak belirtmekte fayda var. Yatırım tavsiyesi değildir.