Afganistan'da meydana gelen olay akıl alır cinsten değil! 22 yaşındaki kadın ve 30'lu yaşlarındaki kocasının evinden kötü kokular geldiğini fark eden komşuları yetkililere haber verdi. Eve gelen polisler gördükleri manzara karşısında şok geçirdi. Genç kadın, kocasını öldürüp cesedini parçalara ayırmış ve pişirmeye başlamıştı. Sorgusunda ise kocasının onu sürekli aldattığını ve bu davranışından sıkıldığını ifade etti.

Afganistan'da yaşanan korkunç cinayet tüm dünya basınında yankı buldu. 5 yaşındaki bir çocuk annesi 22 yaşındaki kadın, kendisini aldatan kocasını öldürmek ve pişirmekle suçlanıyor. Yetkililer, komşularının çiftin evinden kötü kokular geldiğini ihbar etmesi üzerine olay yerine gitti. Ardından genç kadın İran'da yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan ön sorguda kadın, kocasını evde başka bir kadınla yakaladığını, kendisini sürekli aldattığını ve bu davranışından çok sıkıldığını ifade etti. Genç kadının ifadeleri şu şekilde:

'Eşim ve sevgilisini evde gördüm. Kadın gittikten sonra tartıştık. Kocam bıçak çekti. Beni aldatıyorsa benden kurtulması için beni öldürmesi gerektiğini söyledim. Bıçağı bana doğrulttu'

Kocasının bıçağı karnına dayadığını belirten kadın, ardından bıçağı adamın elinden alarak ona sapladığını söyledi. Öldürülen kocanın cesedi otopsi için götürüldü. 

Fotoğraf: AFP-Temsili

Genç kadının sorgusunda 'Eşim beni ve beş yaşındaki kızımı dövdü. Birkaç kez beni aldattı. Bu davranıştan bıktım ve bu yüzden onu öldürdüm' dediği iddia edildi.

Kadın yerel basına, eylemlerinin sonuçlarından endişe duyduğunu ve kızını özlediğini söyledi. İranlı raporlarda veya kaynaklarda, kocasının kalıntılarını neden pişirdiğine dair hiçbir ifade yer almadı.