Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi ziyaret etti. Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu ve İnce'den peş peşe açıklamalar geldi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklama: Deprem bölgesi olmak üzere Türkiye'nin pek çok sorununu görüştük. Bir kanun teklifi hazırlıyoruz deprem bölgesiyle ilgili olarak. O konuda da ayrıntılı bilgi verdim Genel Başkana. Halil İbrahim Sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar bireysel sorunların ötesinde Türkiye'nin sorunları. Sayın İnce de Türkiye'nin sorunlarına bizim gibi duyarlı. Bizi kabul ettiği için yürekten teşekkür ederim.

Muharrem İnce'nin açıklamaları şöyle; Değerli arkadaşlar bizler Memleket Partisi olarak ittifaklar olmalıdır siyasette. İlke ittifakları olmalıdır. Bizim ilkelerimiz çok nettir. Biz Atatürük'ü tartışmayız, teröre karşı mesafeliyiz. Biz kadın hakları konusunda çok kararlıyız. Bu duruştan asla taviz vermeyiz. İlkeler etrafında bu memleketi ayağa kaldırabiliriz. Yine inandığımız bir şey var bu Erdoğan gitmelidir.

ADAYLIKTAN ÇEKİLECEK MİSİNİZ? SORUSUNA YANIT VERDİ

Muharrem İnce 'Adaylıktan çekilecek misiniz?' sorusuna 'Hayır öyle bir şey demedim.' cevabını verdi.

İNCE, "MÜZAKEREYE AÇIĞIM" DEMİŞTİ

Partisinin Cumhurbaşkanı adayı olan ve oyları böleceği yönündeki eleştirilerin hedefinde olan Muharrem İnce, "Milli Yol, Bağımsız Türkiye'ye gitmişse bize de gelecektir. Bekliyorum. Buyursun. Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ama gazetecilerin yazdığı haberler üzerinden konuşmam. Ben müzakereye açığım" demişti.

SON TARİH 30 MART

31 Mart Cuma günü ise kesin aday listesi Resmi Gazete’de yayımlanacak. Bu nedenle 30 Mart mesai bitimine kadar adaylıktan çekilmezse Muharrem İnce'nin ismi oy pusulasında yer alacak.