Ankara’da sağanak yağış! Yollar göle döndü, iş yerlerini su bastı Ankara’da sağanak yağış! Yollar göle döndü, iş yerlerini su bastı
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ‘Millet Buluşmaları’ kapsamında Eskişehir’e geldi. Tepebaşı ilçesindeki Sıhhiye Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’taki seçimlerin ardından cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Türkiye’nin kaderini değiştireceklerini söyledi. Yeni bir Türkiye inşa etmek istediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Artık Türkiye’nin kaderini de değiştireceğiz. Türkiye’yi barıştıracağız. Kucaklaşacağız. Herkesin aşının, herkesin işinin olduğu, herkesin evine mutlu gittiği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Bunları söyleyince 'Parayı nereden bulacaksın, nasıl yapacaksın' diyorlar. Sen 5’li çetelere para bulurken para var ama vatandaşa gelince para yok. Bay Kemal ne diyor; ne dersen de ne söylersen söyle, onlardan o paraların tamamını son kuruşuna alacağım ve geri vereceğim. Hiç kimse endişe etmesin” dedi.

‘İSRAİL’İN HEMEN VATANDAŞIMIZI SERBEST BIRAKMASI GEREKİYOR’

Mescid-i Aksa’da bir vatandaşın Kur’an okurken gözaltına alındığını anlatarak bu duruma tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Çok açık ifade etmek isterim ki; herkesin inancına, kimliğine, herkesin saygı duyması lazım. İsrail’in gözaltına aldığı bu vatandaşımızı amasız, fakatsız, lakinsiz serbest bırakılması gerek. Eskişehir’den bütün dünyaya söylüyorum. Hiç kimsenin inancına, hiç kimsenin müdahale etme şansı yoktur. Kur’an okuyorsa saygıyla dinleyeceksin. Onun ibadetini yapmasına izin vereceksin. Bu olmadığı sürece o ülkede adalet yoktur, hak ve hukuk yoktur” diye konuştu.