Trendyol Süper Lig'in 37'nci haftasında Fenerbahçe'ye kendi evinde 1-0 kaybeden Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu sosyal medya hesabından flaş bir paylaşımda bulundu. Taraftarlara şampiyonluğu bir hafta önce yaşatamadıkları için üzgün olduklarını belirten Kerem Aktürkoğlu, maç sonu yaşanan olaylara da değindi.

Kerem Aktürkoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray taraftarına hak ettiği şampiyonluğu bir hafta öncesinden yaşatamadığımız için üzgünüz. Evimizde, taraftarımızla birlikte, tipki geçen sezonki gibi bir final yapmak istiyorduk; ama olmadı. Maalesef bu iniş ve çıkışlar, mutluluklar ve hayal kırıklıkları, hayatın kendisi. Ancak Galatasaray, tarihi boyunca her zaman her zorluktan geri dönmeyi başarmıştır. Biz de tüm sezon emek verdiğimiz, hakkımız olan şampiyonluğu kazanabilmek adına, sezonun son haftasında her şeyimizi vereceğiz. Şunun bilinmesini isterim ki; Galatasaray Kaptanı, varlığını saha dışı olaylara borçlu olanlara gerekli ölçüde, hak ettikleri şekilde cevap verir; ancak onların seviyesine inmez. Yapmamız gerekenin ne olduğunu biliyoruz. Tam konsantrasyonla, İstanbul'a 24. kez şampiyon dönmek için sonuna kadar mücadele edeceğiz."

DERBİ ÖNCESİ TARTIŞMIŞLARDI

Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye 1-0 mağlup olduğu dev derbiden önce tansiyon çok yükselmişti. Zemin kontrolü için sahaya çıkan Mert Hakan Yandaş'ın Galatasaray taraftarlarına formasında bulunan armayı göstermesi Kerem Aktürkoğlu'nun tepkisini çekmişti.

Kerem Aktürkoğlu, Abdülkerim Bardakcı ve Mert Hakan Yandaş arasındaki tartışma uzun süre devam etmiş, olaylara diğer futbolcular da dahil olmuştu.

"KORKAK HERİF" DİYEREK BAĞIRMIŞTI

Fenerbahçelilerin umudu Jose Mourinho! Transferde büyük etken Fenerbahçelilerin umudu Jose Mourinho! Transferde büyük etken

Kerem Aktürkoğlu müsabakanın ardından basın mensuplarının yanından geçerken "Korkak herif" diyerek bağırmıştı. Kerem Aktürkoğlu'nun bu sözleri kullandığı bir videoyu alıntılayan Mert Hakan Yandaş, "5'e 1 dayak yerken" ifadelerini kullanmıştı.