Presumed Innocent fragmanı yayınlandı. Jake GyllenhaalApple TV+’ın yeni dizisi ile 1990’ların gerilim filmlerini hatırlatan bir rolle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Big Little Lies’ın yaratıcısı David E. Kelley’nin elinden çıkan dizi, Scott Turow’un aynı isimli romanından uyarlanıyor.

Presumed Innocent, bir savcının, ofis arkadaşlarından birinin cinayetine karışmasıyla başlayan olayları konu alıyor. Gyllenhaal’ın canlandırdığı baş yardımcı savcı Rusty Sabich, bu cinayetin başlıca şüphelisi haline geliyor. Ancak dizi, hukuk dramının ötesine geçerek tutku, şehvet, siyaset ve güç kavramlarını da işliyor.

Dizide Jake Gyllenhaal’a Ruth Negga, Bill Camp, O-T Fagbenle, Elizabeth Marvel, Nana Mensah, Renate Reinsve, Peter Sarsgaard, Lily Rabe ve Noma Dumezweni gibi oyuncular eşlik ediyor.

Avrupa sinemasının seçkin filmleri, Samsun’da beyaz perdede Avrupa sinemasının seçkin filmleri, Samsun’da beyaz perdede

Presumed Innocent: Jake Gyllenhaal'lı Diziden İlk Fragman

Presumed Innocent, 1990 yılında Harrison Ford’un başrolde oynadığı aynı isimli filmden uyarlanıyor. Ancak Kelley ve J.J. Abrams’ın prodüktörlüğündeki bu yeni dizi, kendine özgü bir bakış açısıyla dikkat çekecek gibi görünüyor. Gyllenhaal’ın son yıllardaki performansları da diziye ayrı bir heyecan katıyor.

Gerilim türünün 90’lardaki popülerliğini yansıtması beklenen Presumed Innocent, cinsellik, şüphe ve paranoya unsurlarıyla eski bir döneme gönderme yapıyor. Kelley’nin hukuk dramaları konusundaki başarısı ve Abrams’ın yapım gücü, diziye büyük bir potansiyel kazandırıyor. Gyllenhaal’ın da Nightcrawler ve Velvet Buzzsaw’daki performanslarını hatırlatan bu rol, onu bir kez daha zorlu bir karakterle buluşturuyor.

Toplamda sekiz bölümden oluşan dizinin ilk iki bölümü 12 Haziran 2024 tarihinde Apple TV+ kütüphanesindeki yerini alacak. Ardından her çarşamba yeni bölümler ekrana gelecek.