31 Mart yerel seçimlerine ittifaksız devam edip kendi adaylarıyla yarışma kararı alan İYİ Parti'deki istifa furyasına bir yenisi daha eklendi.

2023 yılı Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde milletvekili adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa eden Özlem Ural, partisinden istifa etti. İYİ Parti İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük kendilerine istifayla ilgili herhangi bir bilgi ulaşmadığını belirtirken, Özlem Ural’ın e-devlet üzerinden partiden istifa ettiği belirtildi.

PARTİ TEŞKİLATINI ŞAŞIRTAN KARAR

E-devlet üzerinden İYİ Parti’den istifa ettiği öğrenilen Özlem Ural’dan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Bize göre bu seçim hükümeti uyarma seçimi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Bize göre bu seçim hükümeti uyarma seçimi

İYİ Parti’nin Balıkesir’de kurulduğu günden bu yana Altıeylül İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı görevlerinde bulunan, en son yapılan genel seçimlerde ise ikinci sıra milletvekili adayı olan Özlem Ural’ın partisinden istifa etmesi siyasi kulislerde hayrete neden oldu.

İSTİFANIN PERDE ARKASI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan istifaya neden olan olayın Turhan Çömez'in Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı olduğu iddia edilirken, Ural'ın istifaya dair yarından sonra bir basın toplantısı düzenleyeceği belirtildi.