Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, şirketin alacağı ilk sipariş dalgasına büyük ölçüde iPhone 14 Pro modelleri hakim olacak. Bu oran tam olarak %85 olarak hesaplanıyor. Ve tahminlere göre iPhone 14 Plus seçeneği satışların %5'inden daha azını oluşturacak. Bu oran, mini serisinin iptal edilmesine neden olan satış performansına eşit diyebiliriz.

Çin'deki çevrimdışı ön siparişlere ilişkin ilk veriler tam olarak bunu gösteriyor ve Kuo, erken satışlarda genellikle durumun bu şekilde geliştiğini belirtiyor. Ancak bu yıl Pro seçeneklerinin satış dağılımı önceki yıllara göre biraz daha yüksek seyrediyor. Bunun neden olarak standart iPhone 14 serisi ile Pro modelleri arasındaki daha büyük özellik farklılığı gösterilebilir.

Bir önceki modele göre küçük güncellemeler alan normal iPhone 14 ve Pro modellerine çok yakın fiyatlandırılan 14 Plus'a kıyasla iPhone 14 Pro ve Pro Max'in daha büyük güncellemeler aldığı açık.

Bununla birlikte, uzun vadede iPhone 14 Plus için söylenecek çok şey var. Alıcıların büyük ekranları tercih ettiği bir sır değil ve önceki yıllarda büyük ekranlı tek iPhone varyantı Pro Max idi ve bu aynı zamanda en pahalı model olma özelliğine sahipti. Dolayısıyla, belki de dünyanın dört bir yanındaki insanlar seçeneklerini değerlendirmeye başladıklarında iPhone 14 Plus satışlarını artırmaya başlayabilirler.