Apple tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 14 serisine ilişkin bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte iPhone 14 Pro’yla çekilen fotoğraflara ilişkin öğrendiğimiz yeni şeyler.

Amerikalı teknoloji devi Apple tarafından 7 Eylül’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinin yankıları sürmeye devam ediyor. Şirketin tanıttığı en önemli cihazların başında gelen iPhone 14 serisine ilişkin her gün yeni bir şeylerde daha öğreniyoruz ki, herhalde hiçbir iPhone meraklısı bu durumdan şikayetçi değildir. Ancak biraz sonra anlatacaklarımızı duymadan kendinize 128GB’lık bir iPhone 14 Pro alırsanız işte o zaman bir şeylerden şikayet etmeye başlayabilirsiniz.

Apple’ın en çok umut bağladığı modellerin başında gelen iPhone 14 Pro, tıpkı daha önceki modellerde olduğu gibi yine fotoğraf kalitesi anlamında kendine özel bir cihaz olacak.

Peki 48MP’lik ana kameraya sahip olan bu telefonla en üst kalitede fotoğraf çekmek isterseniz, bir fotoğrafın boyutunun ne kadar olacağını hiç düşündünüz mü? Bugün ortaya çıkan bir sızıntı, sorduğumuz sorunun yanıtını merak eden okurlarımız için oldukça net bir cevap veriyor: 80,4MB.

Bu gerçekten muazzam yüksek bir boyut. Hele ki normal bir fotoğrafın 4-5MP, yüksek kaliteli olarak nitelendirilen bir fotoğrafın ise 16-20MB arası olduğu düşünüldüğünde, 80,4MB’lik fotoğraflar iPhone 14 Pro’nuzun hafızasının kolayca dolmasına neden olabilir. İşte bu yüzden eğer iPhone 14 Pro almanızdaki en önemli etken fotoğraf ve video kalitesi olacaksa, tercih edeceğiniz dahili depolama alanı seçeneğini bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.