Instagram içerik oluşturucuların sadece abonelerine yönelik paylaşımlar yapacağı özelliğini duyurdu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

2050 yılından geldiğini iddia eden genç sözleriyle şaşırttı! 2050 yılından geldiğini iddia eden genç sözleriyle şaşırttı!
Instagram Başkanı Adam Mosseri, Twitter'da ücretli Abonelerle Instagram içerik oluşturucularına gelen yeni özellikleri duyurduğu bir güncelleme yayınladı. Instagram içerik oluşturucuları, Instagram uygulaması aracılığıyla özel içerikler yayınlayabilecek. Bunları görmek için takipçilerinden aylık ücret alabilecekleri Aboneler programı başlatılacak.

Twitter'da yayınlanan videoda Mosseri, abonelerin katılabilecekleri ve hayranlarla etkileşime girebilecekleri özel sohbetlere ev sahipliği yapabileceklerini söylüyor. Bir Abone sohbetinde en fazla 30 abone olabilir.

Bu, her yerdeki içerik oluşturuculara çevrimiçi yaşamlarını sürdürebilmeleri için çok çeşitli araçlar sağlamaya yönelik çok daha uzun bir yolda yalnızca bir adımdır.Reels ve gönderiler artık doğrudan abonelere gönderilebilir ve bu gönderiler aynı zamanda Abone rozetini de taşıyacak. Ek olarak, Abone içeriğine sahip içerik oluşturucuların profillerinde artık bir "Abone ana sayfası" sekmesi olacak, böylece takipçileri özel ürünleri görebilir veya Abone olmak için kaydolabilir. Ocak ayında Instagram, Canlı video ve yalnızca ücretli takipçilerin görebileceği Hikayeler desteğine sahip Abonelikleri tanıttı. Ayrıca, gönderilerle etkileşime giren Abonelerin adlarının yanında da bir rozet bulunuyor.