Hali hazırda Türkiye pazarında hizmet veren pek çok akıllı telefon üreticisi bulunuyor. Bu sayede 4000 TL5000 TL bandına sıfır bir akıllı telefon almanız da mümkün. Eğer orta segment bir cihaz arıyorsanız o zaman 10.000 TL’ye kamerası ve performansı tatminkar düzeyde olan bir Android modelini satın alabilirsiniz.

Twitter hesap banlama koşullarını zorlaştırıyor Twitter hesap banlama koşullarını zorlaştırıyor

Normal şartlarda asgari ücret ile çalışan birisinin böyle bir telefon almasını bekleyebilirsiniz. Lakin yapılan araştırmalar bu durumun tersini gösteriyor. Çünkü pek çok kişi telefonu bir statü göstergesi olarak gördüğü için iPhone’dan vazgeçmiyor.

Yapılan ilginç bir araştırmaya göre iPhone kullanan 100 kişiye bu telefonu tercih etmesinin sebebi sorulmuş. Bu soruya “Çünkü iPhone” yanıtını veren kişilerin sayısı 34. Yani pek çok kişi neden iPhone’u tercih ettiğini bile bilmiyor.

Daha da garip olan kısım ise 100 kişiden 82’sinin iPhone’u borç ile satın almış olması. Bu kişilerin büyük bir kısmı aylık 10 bin TL’den daha az maaş alıyor. Fakat yine de iPhone’u bir statü göstergesi olarak gördükleri için bu cihazdan vazgeçmiyorlar. Bu arda iPhone’u alanların büyük bir kısmının bekar olduğunu da belirtelim. Görünen o ki işin içerisinde evlilik girip, sorumluluklar arttıktan sonra iPhone’a ayrılan kaynak başka yerlere kaydırılıyor.