Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından önemli açıklamalarda bulundu.  

KAMU BORÇLARINDA CEZALAR KALKIYOR

Kamu alacakları için yapılandırma teklifinin hazırlandığını müjdeleyen Erdoğan "Borçların cezalarını kaldırıyoruz, düzenleme ile borçları taksitle ödeme imkanı getiriyoruz. Artık üniversite okuyan gençlerimiz ne kadar kredi aldıysa o kadar geri ödeyecekler. Kamu alacaklarını yapılandıran teklifi hazırlıyoruz. 31 Aralık 2022 tarihinden önce kamuya olan ve 2 bin TL'yi geçmeyen vergi borçlarından vazgeçiyoruz" dedi.

SÜRÜCÜLERİN CEZA PUANLARI SİLİNECEK

 Erdoğan, “Sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralamalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Yaklaşık 2,5 milyon sürücünün ceza puanı silinecek ve bu sebeple geri alınan 10 bine yakın ehliyetin iadesi sağlanacak'' diye konuştu.

SEÇİM İÇİN EN UYGUN TARİH 14 MAYIS

Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri seçimlerinin normal tarihinin 18 haziran olduğunu hatırlatan Erdoğan, “Ancak bu tarihi güncelleme ihtiyacı duyduk. Bu anlayışla yaptığımız çalışmalarda 14 Mayıs Pazar’ın en uygun tarih olduğunu gördük. Meclis’imiz gereken çoğunluğu sağlamazsa, Cumhurbaşkanı olarak kararı ben alacağım" dedi.