Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 13 Şubat 2024 tarihine itibaren olacak şekilde bir aile destek paketi ödemesi yapacağını duymuştu. Aile Bakanlığı’nın ardından belediyeler duyurulara başladı. Konuyla ilgili detaylar paylaşıldı. İşte detaylar…

Destek ödemeleri gündemde

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 13 Şubat 2024 tarihinden geçerli olacak şekilde aile destek paketi, evde bakım ücreti, sosyal ve ekonomik destek ödemeleri ve temel ihtiyaç desteği gibi düzenlemiş olduğu sosyal yardım ödemeleri ile ilgili bilgileri resmi web sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden detayları yanıyordu. Fakat mevcut sağlanan ve ilerleyen dönemlerde sağlanacak olan destekler vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Bununla birlikte belediyelerde güncel projelerini paylaşmaya başladı. Bu çerçeve içerisinde ülke genelindeki farklı belediyeler vatandaşlara destek olmak için projelerini hayata geçiriyor Hayata geçirilen projeler belediyelerin resmi hesaplarından paylaşılıyor.

Miras Paylaşımında Yeni Uygulama: Her Kardeş Kendi Payı İçin Bunu Yapacak! Miras Paylaşımında Yeni Uygulama: Her Kardeş Kendi Payı İçin Bunu Yapacak!

Belediye destek ödemesi

Şubat ayına girilmesi ile birlikte vatandaşlara destek sağlamak amaçlı belediyeler farklı projeler ile gündeme geliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklama kapsamında ramazan ayı sebepli 50 bin hane için 1500 TL değerinde sosyal yardım çeki verileceği paylaşıldı. Söz konusu destek adına başvurular 15 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek. Konuyla ilgili belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşımda, hem ihtiyaç sahiplerinin hem de esnafa yönelik olarak 2021 yılından bu yana Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirilen 50.000 tane 1500 TL değerindeki ramazan destek çeki başvurularının başladığı belirtildi. Bununla birlikte emekliler için yapılan sosyal paketlerin açıklanması adına çalışmaların devam ettiğini dile getirildi. Detayların en kısa süre içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağı belediye tarafından duyuruldu.

Şubat 2024 sosyal yardım ödemeleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu paylaşım kapsamında 1500 TL destek ödemesinin 50.000 hane için sağlanacağı belirtilmişti. Belediyenin yayınladığı bu sosyal desteğinin yanında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sosyal destek ödemeleri ile ilgili araştırmalar az kazandı. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2024 Şubat ayı için sosyal yardım ödemeleri henüz vatandaşların hesaplarını iletmedi.