3 Çocuğunu da Tandırda Yakmış! Anne ve Babadan Korkunç İtiraf 3 Çocuğunu da Tandırda Yakmış! Anne ve Babadan Korkunç İtiraf

Gürcistan Şovi’deki heyelanın yaralarını sarıyor. Raça-Leçkhumi ve Kvemo Svaneti bölgesine bağlı Şovi'de 3 Ağustos'ta meydana gelen heyelanda yaşamını yitirenlerin sayısının 18'e çıktığı bildirildi. Perşembe günü öğlen saatlerinde meydana gelen toprak kaymasından sonra bugüne kadar arama kurtarma çalışmaların devam ettiği Şovi'de 19 kişiden haber alınamıyor. 200'den fazla kişinin kurtarıldığı bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Şovi'deki çalışmaları yerinde takip eden Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, can kayıpları nedeniyle 7 Ağustos'ta "ulusal yas" ilan edildiğini açıklamıştı.

18 KİŞİNİN CANSIZ BEDENİZE ULAŞILDI

Gürcistan'ın Raça-Leçkhumi ve Kvemo Svaneti bölgesinde yer alan tatil beldesi Şovi'de iki gün önce meydana gelen heyelanda yaşamını yitirenlerin sayısının artıyor. İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 3 Ağustos'ta Şovi'de meydana gelen toprak kaymasından sonra bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi. Açıklamada, yaklaşık 400 kişilik arama kurtarma ekibi, polis ile ordu mensuplarının katıldığı, havadan da helikopterlerle desteklenen çalışmalarda şimdiye kadar 18 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı ifade edildi.

KAYIPLAR ARASINDA 7-8 ÇOCUK VAR

İşgal Edilmiş Bölgelerdeki Yerinden Edilmiş İnsanlar, Çalışma, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Zurab Azaraşvili, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kayıplar arasında maalesef çocuklar var, 7 veya 8 çocuk var." dedi.