Google'ın, Ekim ayında Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'yu tanıtması bekleniyor. Lansmana doğru yaklaşırken, Pixel 8 modelinin, Kablosuz Güç Konsorsiyumu'ndan (WPC) onay aldığı görülüyor. Bu sertifika, cihazın hızlı şarj yeteneklerini belirginleştirmekte.

Google Pixel 8, WPC sertifikasının sahibi oldu. Bu sertifika, GKWS6 model numaralı Google cihazının, Pixel 8 adıyla piyasaya sürüleceğini onaylıyor. Sertifikadan anlaşıldığı kadarıyla, Pixel 8, en güncel Qi2 kablosuz şarj teknolojisini desteklemeyecek. Ancak, önceki Qi kablosuz şarj standardını (1.2.4 sürümü) destekleyeceği belirtiliyor.

Sertifika, Pixel 8'in öncülü Pixel 7 gibi 12W kablosuz şarjı destekleyeceğini gösteriyor. Sertifika listesinde cihazın bir görseli de bulunmakta ve öncülü Pixel 7'ye oldukça benziyor.

Şimdiye kadar yapılan duyumlara göre, Pixel 8'in 6.16 inç OLED ekranla geleceği ve 2268 x 1080 piksel Full HD+ çözünürlük sunacağı biliniyor. Pixel 8 Pro'nun ise kıvrımlı kenarlı 6.7 inç OLED bir ekranla donatılması bekleniyor. Pixel 8 serisi, Tensor G3 yonga setiyle güçlendirilecek.

Pro modeli, Samsung GN2 kamera teknolojisiyle donatıldı ve 1/1.12 inçlik bir sensör boyutuna ve 50 megapiksel çözünürlüğe sahip olduğu belirtiliyor. Pixel 8 Pro, ayrıca vücut ve nesnelerin sıcaklığını ölçebilen bir termometreyle donatıldı. Pixel 8 serisinin diğer detayları hala bir gizem olarak kalmaya devam ediyor.

Bir başka duyuma göre, yaklaşan Pixel 8 serisi tanıtım etkinliğinde, Pixel Watch 2'nin de tanıtılması bekleniyor. En son rapor, Snapdragon W5 nesil yonga setinin eklenmesiyle birlikte önceki modele kıyasla daha iyi bir pil ömrü ve performans sunacağını ortaya koydu.