Google Pixel 6a global pazara açılıyor. Özellikleri ve fiyatı ile dikkat çeken cihaz Türkiye'ye gelecek mi işte tüm detaylar.

Google'ın Pixel 6a'sı bu haftanın başlarında ABD'de 449 dolardan duyurulmuştu. Artık, Google'ın en yeni orta seviye Pixel'ini satmayı planladığı daha fazla bölgede fiyatlandırma ve renk seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi alıyoruz. Google şimdiye kadar Pixel 6a'nın 21 Temmuz'dan itibaren ABD ve Japonya'da ön siparişe sunulacağını onayladı, ancak geri kalan ülkeler hakkında henüz ayrıntılı bilgimiz yok.

Google, Pixel 6a'yı Avrupa'da oldukça rekabetçi bir şekilde fiyatlandırdı ve tek 6/128GB seçenek için 459 € talep etti. Singapur ve İrlanda'daki alıcılar yalnızca Kömür siyahı rengine erişirken, diğer tüm bölgelerde Adaçayı ve Tebeşir seçenekleri de olacak. Google henüz fiyatlandırma ve kullanılabilirlik ayrıntılarını sağlamamış olsa da Pixel 6a'nın yakında Hindistan'a da ulaşması bekleniyor.

Google Pixel 6A, gücünü 5 nanometre üretim sürecinden geçen Tensör işlemciden alıyor. İşlemci; iki adet 2.8 Ghz hızında ARM Cortex-X1, iki adet 2.2 GHz hızında ARM Cortex-A76 ve dört adet 1.8 GHz hızında ARM Cortex-A55 çekirdeklerine sahip. Ek olarak grafik ihtiyacını ise Mali-G78 MP24 ile sağlıyor. Akıllı telefon; 6.1 inç büyüklüğünde, 1080 x 2400 çözünürlüğünde ve 60Hz ekran tazeleme hızında AMOLED ekrana sahip. Cihazın arka tarafında 27mm geniş açılı, EIS – OIS özellikli 12.2 Megapiksel geniş açılı ana ve 12 Megapiksel 114 derece ultra geniş açılı olmak üzere ikili kamera kurulumu yer alıyor.