Giyinirken son dakikacı mısınız, yoksa hazırlanmanız saatler mi sürer? Stilimizin kişiliğimiz hakkında bilgi verdiği bilinse de şimdi giyinme sürecimizde karakterimiz hakkında ipuçları veriyor. İşte detaylar…

Almanyadan Türkiyedeki evine geldi hayatının şokunu yaşadı! Komşuları yardım etti Almanyadan Türkiyedeki evine geldi hayatının şokunu yaşadı! Komşuları yardım etti
Kimileri son dakikada kalkıp dışarı çıkıyor, kimileri de hazırlanmak için zaman ayırıyor. Herkesin sabahları yaptığı bir rutini vardır. Güne hazırlanma ve giyinme sırasının kişiliğiniz hakkında neler söyleyebileceğini hiç düşündünüz mü?

İngiliz psikolog ve davranış uzmanı Dipti Tait, giyinirken izlenen sıranın karakter hakkında ipuçları taşıdığını açıkladı:

İç çamaşırı giymeden makyaj yapmaya başlamak, o gün için özgüvenli ve hazır olduğunuz anlamına geliyor.

Üst beden kıyafetlerini önce giymek, harekete hazır olmak ve etkileyici olma isteğini gösteriyor.

Alt beden kıyafetlerini önce giymek, rahat bir ruh halini, başkalarından çok kendi için giyinmeyi anlatıyor.

İlk giydiğimiz kıyafetler, ilk olarak kapattığımız bölgeleri yani koruma altında tutmak istediğimiz bölgelerimizi gösteriyor. Melankolik ve depresif olunan zamanlarda giyinmekte zorlanma artıyor.

Mutlu anlarda kıyafet seçimi için harcanan vakit artıyor.

Dışadönük kişiler, iddialı parçaları, güçlü görünmek isteyenler lüks parçaları ve anlaşması kolay kişiler ise sürekli aynı tarz kıyafetleri seçiyor.

Kaynak: Paradurumu