2019 seçimlerinde CHP'den Germencik Belediye Başkanı seçilen Fuat Öndeş, Kurban Bayramı öncesinde partisinin ilçe yönetimini düşürmek için yaptığı girişimler başarısızlıkla sonuçlanınca parti yöneticilerinin yakınlarını işten çıkartmak için düğmeye bastı.

Başta CHP Germencik İlçe Başkanı Salih Çavuş'un gelini ve parti yönetim kurulu üyesi Feti Zencirci'nin eşi olmak üzere 55 kişinin iş akdini fesh etmek için kolları sıvayan CHP'li Fuat Öndeş'in gerilen sinirlerine iyice hakim olamadığı ve yakın çevresindekilerle de tartışmalar yaşadığı gelen bilgiler arasında.

AYTEKİN KAYA GERMENCİK İLÇE ÖRGÜTÜYLE CEMİYETE GİDİNCE İYİCE ÇILDIRDI
Kurban Bayramından önce CHP Germencik Belediye Meclis Üyesi İsmail Çelik'in oğlunun sünnetine davetli olarak katılan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, cemiyete CHP Germencik ilçe örgütüyle gitmiş, Fuat Öndeş ise yanında bir iki kişiyle cemiyete katılmıştı. CHP Germencik ilçe örgütüyle uzun süredir gerilim yaşayan Fuat Öndeş'in ilçe örgütünün cemiyete Aytekin Kaya ile katılmasına hazmedemedeği için önce Aytekin Kaya ile sonrasında da ilçe örgütündeki kendine yakın isimlerle tartıştığı ortaya çıkmıştı.

CHP örgütünde kendisine yakın isimlerle görüşüp yönetimi düşürün yoksa yakınlarınızı işten çıkartırım tehdidi savurduğu iddia edilen Fuat Öndeş'in girişiminin başarısız olması sonrası bugün itibariyle CHP İlçe Başkanı Salih Çavuş'un gelini ve ilçe yönetim kurulu üyesi Feti Zencirci'nin eşi olmak üzere toplam 55 kişinin iş akdini fesh ettiği ortaya çıktı. 

CHP VE BÜYÜKŞEHİRLE ARASI AÇILDI
CHP tabanı ve muhtarlarla sık sık sorun yaşayan ve tepkilerin odağındaki isim Belediye Başkanı Fuat Öndeş'in CHP ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile arasının eskisi gibi olmadığı konuşulurken, Başkan Öndeş'in Ak Parti ile de yakın temasta olduğu ilçenin gündeminde.

Didim 2. koyda ölü bulunan Emine için soruşturma başlatıldı Didim 2. koyda ölü bulunan Emine için soruşturma başlatıldı

Germencik Ak Parti'de yeni atanan başkan Mehmet Akgün'ü arayıp "Seni oraya ben atattım" dediği konuşulan Fuat Öndeş'in Ak Partili vekillerle de CHP'de huzursuz olduğunu konuştuğu bildirildi.

da7dd9c1-19f4-4a43-aaa9-1c82418190fd