Fındıkta hasat başladı. Bu yıl yüksek rekolte beklenen fındıkta dolandırıcılar da boş durmuyor. Çiftçinin yoğun mesaisini fırsat bilen dolandırıcılar boş durmuyor. TMO adresleri ile fındık randevu sistemi oluşturularak dolandırıcılık yapıldığı tespit edildi.

Ekonomistten bomba asgari ücret paylaşımı: 2024’te sil baştan! 15 bin TL psikolojik sınırı aşacak! Ekonomistten bomba asgari ücret paylaşımı: 2024’te sil baştan! 15 bin TL psikolojik sınırı aşacak!

Samsun Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir’den çiftçiye uyarı geldi.

RANDEVU İÇİN UYARI GELDİ

Aydemir, fındık hasat sezonu ile birlikte dolandırıcılık olaylarının yaşanabileceğine dikkat çekerek, “Farklı TMO adresleri ile fındık randevu sistemi oluşturularak dolandırıcılık yapıldığı tespit edilmiştir. TMO'dan fındık randevusu alırken kart bilgileri veya para talebinde bulunulduğu belirlenmiştir. TMO randevu sisteminde böyle uygulama yoktur. Üreticilerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu konuda dikkatli olmaları gerekir. Fındık randevu sistemi henüz açılmamıştır. Açıldığı zaman TMO'nun resmi web sitesi üzerinden randevu alabilirler" dedi.