Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam içerisinde olabilmek için bilinçli tüketim yapmak, tükettiğiniz gıdaların içeriklerini bilmek elbette son derece önemlidir.

Az uyumak abur cubur yemeği tetikliyor! Diyetisyenden uyarı: Kilo veremiyorsanız, uyku düzeninizi kontrol edin Az uyumak abur cubur yemeği tetikliyor! Diyetisyenden uyarı: Kilo veremiyorsanız, uyku düzeninizi kontrol edin

Dengeli ve düzenli beslenme ile birlikte sağlık açısından faydalı gıdaların tüketilmesi son derece faydalı bir yaşamın oluşmasına yardımcı olurken, içeriğinde bulunan faydalar ile son dönemlerin en popüler sirkelerinden adaçayı sirkesinin faydalarına inanamayacaksınız.

Pek çok hastalığın kısa sürede tedavi edilmesine yardımcı olan adaçayı sirkesini her gün tüketmeye başlayacaksınız. İşte adaçayı sirkesinin insan sağlığına olan faydaları...

ADAÇAYI SİRKESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Adaçayı sirkesi hormonal problemlerin kısa sürede yok olmasına yardımcı olmaktadır.

Ilık su içerisine karıştırılarak içilen adaçayı sirkesi, mide rahatsızlıklarının önüne geçmektedir.

Adaçayı sirkesi bilhassa sıcaktan fazlasıyla etkilenen kişilerde son derece etkilidir. Cilt yüzeyine sürüldüğünde aşırı terlemeyi önlemektedir.

Yatalak hastalara masaj şeklinde uygulandığın hastanın rahatlamasına yardımcı olur.

Adaçayı sirkesi, diyabete karşı iyi gelmektedir.

ADAÇAYI SİRKESİ NASIL HAZIRLANIR?

Adaçayı sirkesi yapabilmek için, taze adaçayı yaprakları kullanılmaktadır. Toplanacak çiçeklerin canlı menekşe renginde olması önemlidir.

Adaçayı sirkesi hazırlanırken diğer sirkeler gibi su değil, sirke ile hazırlanmalıdır. Elma sirkesi kullanımı çok daha sağlıklı olacaktır.

Geniş ağızlı bir kabın içine alınan elma sirkesinin üzerine adaçayı çiçekleri eklenir ve dinlendirilmeye bırakılır.

Adaçayı sirkesi diğer sirkeler gibi ışık almayan bir yerde değil, güneşli ortamda ağzı kapalı şekilde bekletilmektedir.

Sirke süzüldükten sonra ağzı kapalı cam bir kavanoz içerisinde bekletilmelidir.