Kariyerinde bir dönem Serie A'da takımlar çalıştıran Fatih Terim, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Terim, Milan'ın Şampiyonlar Ligi'nde final oynamasını istediğini dile getirdi. Tecrübeli teknik adam, "Türk oyuncu tavsiye ediyor musunuz?" sorusuna 4 futbolcuyu önerdi.

La Gazetta Dello Sport'a tecrübeli teknik direktör, İtalya'ya olan sevgisini dile getirerek, "İtalya'ya aşığım. Umarım İtalyan takımları Şampiyonlar Ligi’nde final oynar, belki Milan…İtalyan arkadaşlarımı Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda ağırlamak için sabırsızlanıyorum."

SPOR TOTO SÜPER LİG HABERLERİ

Fatih Terim, Milan'ın genç yıldızı Rafael Leao hakkında övgülerde bulundu. 69 yaşındaki teknik direktör Leao için, "100 milyonun bu kadar kolay harcandığı bugünün futbolunda Rafae Leao hepsine değer. Sınırsız kontenjanı olan bir kadrom olsaydı, satın alacağım ilk oyuncu olurdu. Leao, başarılı bir kariyere sahip olacaktır."

Futbolcuların kendisine 'baba' şeklinde yaklaşmasıyla ilgili, "Her zaman güvene dayalı ekipler inşa ettim. Soyunma odasına yeni bir oyuncu geldiğinde, sadece kadroya dahil olmaz, hayatınızın parçası olur."

Karabağ-Galatasaray maçına Okan Kocuk damgası! Kaan Ayhan'a övgüler... Karabağ-Galatasaray maçına Okan Kocuk damgası! Kaan Ayhan'a övgüler...

Vazgeçmeyen bir yapısı olduğunu vurgulayan Fatih Terim, "Her zaman, asla pes etmemeye güvendim. EURO 2008'de 'Türkler otobüse binmeden, oyun bitti sanmayın.' sözünü çok sevmiştim. Bizim zihniyetimiz bu." sözlerini kaydetti.

4 Türk futbolcu önerdi

Terim, "Bir Türk yeteneği tavsiye ediyor musunuz?" şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

"Süper Lig için konuşursak Galatasaray'da Kerem Aktürkoğlu, 2000 doğumlu Yunus Akgün ve Barış Alper Yılmaz'ı öneririm. Yunus Akgün, Adana Demirspor'da arkadaşım Montella ile büyük ilerleme kaydetti. Son olarak Fenerbahçe'den Arda Güler. 2005 doğumlu ve onu altyapıdan beri takip ediyorum. Büyük bir potansiyele sahip. Kulüp onu geliştirme açısından iyiydi."