banner158

Fatih Atay, Herkesi Kucaklıyor…

31 Mart seçimleri geride kaldı. Seçilen tüm başkanlara yeni görevleri hayırlı olsun. Seçilmişler önümüzdeki 5 yıllık dönemde bundan sonraki geleceklerini de yapacakları çalışmalarla belirlemiş olacaklar.

Seçim çalışmaları sırasında herkese kucak açıp sonrasında ise belli bir kitle veya partinin adamı pozisyonunda kalmak seçilmişlere ve halkı yönetmeye talip olanlara yakışmaz.

Efeler’de ikâmet etmemiz sebebi ile en çok dikkatimizi çeken tabiî ki yaşadığımız Efeler ilçesinde seçilmiş olan sayın Fatih Atay’ın çalışmaları oluyor ve olmaya devam edecek.

Seçimlerin üzerinden yaklaşık 2 ay geçti bu süre içerisinde devrim niteliğinde değişiklikler beklemek doğru bir yaklaşım olmaz. Zira sistemin oturması, bütçenin ayarlanması, belediye bünyesindeki birimlerin yapılarının incelenip gerekli görülen değişikliklerin yapılması uzun bir süreç alacaktır. Geçmişe bakıldığında bu sürecin yaklaşık olarak 2 yıl aldığı tarafımızca müşahede edilmiştir. Dolayısıyla yeni seçilmiş tüm başkanlara en azından 2 yıllık bir süreç tanınmalı bu süreç dolana kadar da onlara fırsat tanınmalı, eleştiri yapılacaksa da bu yapıcı ve yönlendirici bir eleştiri olmalı.

Sayın Fatih Atay’la şahsen bir dostluğum ve samimiyetim bulunmamakta lakin medyadan takip ettiğim kadarıyla 2 aylık süreç içerisinde tüm Efeler halkını kucaklar bir yönetim anlayışına sahip olduğu, yaptığı mahalle toplantıları ile sorunları yerinde dinlediği ve notlarını aldığı bir kesimin değil herkesin başkanı gibi davranmaya çalıştığını görüyorum. Umarım şu aşamada gösterdiği bu samimiyet ve gayreti 5 yıllık Başkanlığı döneminin tamamında göstermeye devam eder.

Tecrübeli bir siyasetçi ve hukukçu bir Başkan olarak şu an gerek Aydın’ın gerek tüm Türkiye’nin ihtiyacı olan birleştirici bir dil ve üslup kullanımı onun Aydın’ın ve Aydınlıların gönlünde taht kurmasını sağlayacaktır.

Ortak akıl ile hareket edebilmesi durumunda ise olaylara farklı bir bakış açısından bakma imkânı elde edeceğinden kendisine tavsiyem Aydınımızın sorunları ile ilgili bu konularda ehil insanlarla bir araya gelmesi ve onları da dinlemesi olacaktır.

Vatandaş olarak bize düşen ise önümüzdeki 2 yıllık süreç içerisinde Efeler Belediyesi’nden beklentilerimiz ve çözüm önerilerimiz konusunda ilgili makamlara dilek temenni ve önerilerimizi iletmek olacaktır. Fatih Beyin 2 aylık performansına baktığımda bu tarz yaklaşıma kıymet verdiğini görüyoruz.

Aydın için el ele verelim ve bu güzelim şehri herkes için yaşanılır bir hale getirmek için hep beraber gayret edelim.

Sevgi ile kalın…

 

Aydınpost ANDROID'de TIKLA YÜKLE!   Aydınpost APPSTORE'da TIKLA YÜKLE!

banner189