Orta Doğu'da Hamas-İsrail çatışmaları devam ederken Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde'den yeni bir açıklama geldi.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, son birkaç gün içinde 43 aracın tamamen veya kısmen imha edildiğini ve 15 İsrail askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaptığı yazılı açıklamada, Hamas'ın son günlerde İsrail güçlerine karşı yürüttüğü operasyonlara ilişkin bilgi verdi.

Ebu Ubeyde, İsrail güçlerinin roketler, tahkimat ve anti-personel cihazlarıyla 17 farklı saldırıda hedef alındığını bildirdi.

15 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

Kassam Tugaylarının düzenlediği saldırılarda 15 İsrail askerinin öldürüldüğünü aktaran Ebu Ubeyde, onlarca İsrail askerinin yaralandığını ifade etti.

Ebu Ubeyde'den yeni açıklama! İsrail'e büyük darbe - 1. Resim

43 ASKERİ ARAÇ İMHA EDİLDİ

Ebu Ubeyde, Kassam Tugaylarının "4 insansız hava aracını ele geçirdiğini, toplamda 43 askeri aracı tamamen veya kısmen hedef aldığını, Tel Aviv ve çevresine yoğun bir roket bombardımanı düzenlediğini" belirtti.

Ebu Ubeyde'den yeni açıklama! İsrail'e büyük darbe - 2. Resim

Kassam Tugaylarından yapılan açıklamaya karşılık İsrail ordusundan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE 7 EKİM SONRASI

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim 2023'te kapsamlı saldırı düzenledi.

İsrail, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Ebu Ubeyde'den yeni açıklama! İsrail'e büyük darbe - 3. Resim

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bini çocuk, 8 bin 190'ı kadın olmak üzere 27 bin 365 Filistinli öldürüldü, 66 bin 630 kişi yaralandı. Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 225'i karadan işgal sürecinde olmak üzere 562 askerinin öldürüldüğünü duyurdu.

Ebu Ubeyde'den yeni açıklama! İsrail'e büyük darbe - 4. Resim

Macaristan Parlamentosu, İsveç'in NATO üyeliğine onay verdi Macaristan Parlamentosu, İsveç'in NATO üyeliğine onay verdi

Çatışmalara 24 Kasım 2023'te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan "insani ara"da 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

Ebu Ubeyde'den yeni açıklama! İsrail'e büyük darbe - 5. Resim

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail güçleri ile yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 381 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim 2023'ten bu yana sınırda devam eden çatışmalarda 30 Lübnanlı sivil ve 176 Hizbullah mensubu ile 6 İsrailli sivil ve 10 İsrail askeri öldü.