Android cep telefonunuzda deprem uyarıları özelliğini nasıl aktif edebileceğinizi anlatıyoruz.Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Aydınpost'a abone olun

Aydınpost'a Google News'te abone olun

Android işletim sistemine sahip cep telefonlarında Google tarafından sunulan bir hizmet bulunuyor: Deprem Uyarıları. Bu özelliği aktif ettiğinizde yakınlarınızda bulunan depremler birkaç saniye öncesinde haber verilebiliyor. Her zaman düzgün çalışmayan bu sistemi cep telefonunuz konum ayarlarından aktif edebiliyorsunuz.

Bunun için yapmanız gereken şeyler ise şöyle:

Bu yöntem her zaman düzgün çalışmıyor olsa da ülkemizde yaşanan bazı depremlerde birkaç saniye öncesinden bilgi verdiği görüldü.

Öte yandan bu yöntemin Google Servisleri bulunan telefonlarda çalışacağının altını çizelim. Bu servislerin olmadığı telefonlarda Deprem Uyarıları özelliği çalışmayacaktır.

Aşağıda Teknolojioku YouTube kanalında yayınlanan videomuzu izleyerek de bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi görebilirsiniz:

Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.