Fransa'dan teröristlere 'onur nişanı' Fransa'dan teröristlere 'onur nişanı'
Posta.com.tr | ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Orlando şehrindeki Pine Hills bölgesi, silah sesleri ile dolu bir güne uyandı.

Saat 11 sularında 19 yaşındaki Keith Melvin Moses, yol kenarında arabasının içinde oturan 20 yaşındaki bir kadına kurşun yağdırdı.

HABER YAPMAK İÇİN BÖLGEYE KOŞTULAR

Silah seslerini duyan çevre sakinleri hemen sokağa dökülürken 19 yaşındaki cani olay yerinden hızla uzaklaştı. Önce polis, ardından da haber kanallarının ekipleri olay yerine adeta hücum etti.

Bunlardan birisi de ABD’de yayın yapan Spectrum News 13 ekibiydi. Cinayeti haber yapmak için bölgeye giden ekip ve 24 yaşındaki muhabir Dylan Lyons, başına gelecek felaketten habersizdi.

Cinayetin üzerinden neredeyse 5 saate yakın süre geçmişti ve kimsenin beklemediği bir şey yaşandı. 19 yaşındaki cani Moses, cinayeti işlediği yere geri döndü. Burada haber ekiplerini gören Moses, eline aldığı silahla insanların üzerine ateş açtı.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Moses’in ateşlediği mermiler Lyons ve yanındaki fotoğrafçı arkadaşına isabet etti. 24 yaşındaki genç muhabir ve fotoğrafçı hemen hastaneye kaldırılırken Lyons’tan kahreden haber geldi. Genç muhabir hastanede hayatını kaybetti. Fotoğrafçı arkadaşının ise hayati riskinin devam ettiği açıklandı.

Moses’in cinayet mahallini ziyaretinde dehşeti yaşayanlar sadece haber ekibi değildi. Haber ekibine kurşun yağdırdıktan sonra bir sonraki sokağa giren Moses, o sırada evin yakınlarında bulunan 9 yaşındaki bir kız ve annesine de ateş açtı.

Bölge şerifi yaptığı açıklamada, 9 yaşındaki küçük kızın hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini duyururken kızının öldüğünden habersiz annenin yaşam savaşının devam ettiğini belirtti.

ÜÇ CİNAYETİN DE FAİLİ

Hemen Moses’in peşine düşen yetkililer, 19 yaşındaki caniyi yakaladı. Yapılan incelemelerin ardından Moses’in, sabah işlenen 20 yaşındaki genç kızın cinayetinin de faili olduğu ortaya çıktı.

Öte yandan Moses’in sabıka kaydının da oldukça kabarık olması gözlerden kaçmadı. Henüz 19 yaşındaki Moses hakkında; izinsiz silah bulundurma, ölümcül bir silahla saldırı ve büyük soygun gibi farklı suçlamalar vardı.

Moses’in ilk kurbanını tanıdığı iddia edilirken sonra meydana gelen saldırının hedeflerinin arasında bilinen bir bağlantı olmadığı öne sürüldü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bölge şerifi, Moses’in News 13 ekibini özel olarak hedeflemesinin gazeteci oldukları için olup olmadığının belirsiz olduğunu söyledi.

Moses'in mahkeme karşısına çıkarak cinayet suçlamasıyla yargılanacağı belirtildi.