CHP'nin Hatay krizi devam ediyor. Tartışmaların odağında olan Hatay adaylığı için stepkiler sürüyor.

Hatay'dan tekrar aday gösterilen Lütfü Savaş'ın adaylığının tekrar görüşüleceği ve anketlerin değerlendirileceğini aktaran CHP'li Başarır, PM toplantısını işaret etmişti. Başarır'ın işaret ettiği toplantının bugün olması beklenirken, tarih ertlendi. Lütfü Savaş'ın adaylığının görüşüleceği toplantı 12 Şubat'ta yapılacak.

Birgün'e konuşan bazı CHP kaynakları ise Lütfü Savaş'ın yerine gelebilecek 3 yeni simi açıkladı.

Lütfü Savaş'ın adaylığının çekilmesiyle ortaya çıkan 3 yeni isim CHP Genel Sekreteri ve Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke ile CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel.

27’nci Dönem CHP Milletvekili Serkan Topal da masadaki seçeneklerden biri olacak.

12 ŞUBAT'TA HATAY DÜĞÜMÜ ÇÖZÜLECEK

Hatay düğümünün yapılacak PM toplantısıyla çözüleceğini ifade eden kaynaklar yeni aday çıkarılması halinde 12 Şubat'ta açıklama yapılacağını aktardı.

CHP İSTANBUL'DA DEM'E GÖRE HAREKET EDECEK

CHP’nin İstanbul’un ilçelerinde DEM Parti’nin İstanbul adayına göre pozisyon alacağı belirtiliyor. DEM Parti ile temaslarını sürdüren CHP’nin, DEM Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için açıklayacağı adayın profiline göre “pazarlığı” sürdüreceği kaydediliyor.

Bu kapsamda özellikle Adalar ve Esenyurt ilçesi için belirlenecek CHP adayının, DEM Parti seçmeninden oy alabilecek bir isim olacağı ifade ediliyor.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a açtığı davayı kazandı Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a açtığı davayı kazandı