'Sagopa Kajmer' olarak tanınan Yunus Özyavuz'un annesi Serpil Özyavuz, akciğer kanseri nedeniyle önceki gün hayatını kaybetti. Ünlü rapçinin uzun süredir konuşmadığı meslektaşı Ceza'dan (Bilgin Özçalkan) başsağlığı mesajı geldi. Sagopa Kajmer'in cevabı ile yıllar sonra bir kez daha ölüm haberi sonrası küslük rafa kalktı.

Sagopa Kajmer'in annesi Serpil Özyavuz (71), memleketi Samsun'da akciğer kanseri tedavisi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti. İki gündür yoğun bakımda olan Serpil Özyavuz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

"HEM SAVAŞI HEM DE ANNEMİ KAYBETTİM"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan rapçi, "2 Haziran öğle sonrası annemi kaybettim. İki sene boyunca savaştı, savaştık. O savaşı kaybetti, ben hem savaşı hem annemi kaybettim" ifadelerini kullandı.

Özyavuz'un cenazesi, ikindi namazını müteakip İlkadım ilçesindeki Rasathane Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye Sagopa'nın kardeşi Emre Özyavuz, babası ve akrabaları katıldı. Ünlü rapçinin Kıranköy Mezarlığı'ndaki define katılamadığı öğrenildi.

CEZA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

'Ceza' sahne adıyla tanınan ve uzun süredir Sagopa Kajmer'le küs olduğu bilinen Bilgin Özçalkan, Instagram hesabından "Başın sağ olsun, çok ağır bir acı. Sana ve ailene sabır diliyorum. Rahmetle" mesajını yayınladı.

"ACILAR PAYLAŞINCA GÜZEL OLUR"

Annesinin vefatı ile tarifiz bir acı yaşayan 45 yaşındaki rapçi, Ceza'nın bir anlamda zeytin dalı niteliğindeki paylaşımı sonrası "Çok teşekkürler Ceza. Ölüm gününde düşmanlıklar ölür ve acılar paylaşılır" ve "Acılar paylaşınca güzel olur" karşılığını verdi.

"ANNENİ KAYBETTİĞİMİZ ZAMANKİ HİSLERİMLE YAZIYORUM"

Rap müziğin iki başarılı isminin, ölüm haberi sonrası bir kez daha mesajlaşması dikkat çekti. Sagopa Kajmer de 2019 yılında Ceza'nın babası Danyal Özçalkan vefat ettiğinde X (Twitter) hesabından yaptığı paylaşımla başsağlığı dilemişti: Osibisa'yı her gördüğümde aklıma hâlâ Danyal amca gelir. Efendi ve babacan baba. Tıpkı anneni kaybettiğimiz zamanki hislerimle yazıyorum. Ayben ve sana, ayrıca tüm Danyal amcayı sevenlere başsağlığı diliyorum. Bol sabır diliyorum Ceza.

Olcay Kılavuz: Sinan Ateş cinayetiyle ilgili konuşmama talimatı aldım, mahkemede bildiklerimi anlatmaya hazırım Olcay Kılavuz: Sinan Ateş cinayetiyle ilgili konuşmama talimatı aldım, mahkemede bildiklerimi anlatmaya hazırım

Ceza, kendisi ve kardeşinin acısını paylaşan meslektaşının mesajını, "Sağ ol Yunus. Hayat işte. O da seni severdi. Mekanı cennet olsun" şeklinde cevaplamıştı.