Üniversite öğrencilerine aylık 7 bin 350 TL destek ödemesi! Başvuran harçlığını alıyor Üniversite öğrencilerine aylık 7 bin 350 TL destek ödemesi! Başvuran harçlığını alıyor
Çalışan annelere destek ödemesine yönelik araştırmalar arttı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığıyla 7 bin anne ve bakıcıya 325 euro destek verileceğini açıkladı. Avrupa Birliği destekli proje kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir’de 3 bin 500 sigortalı anneye 12 ay boyunca 325 euro destek verilecek. Peki, çalışan annelere 325 euro destek başvurusu ne zaman başları, kimler yararlanacak, şartları neler? 325 Euro destek başvurusu nasıl yapılır?

Annelere 325 euro yardım başvurusu nasıl yapılır, çalışan annelere destek şartları neler, başvuru ne zaman başlayacak? Çalışan annelere ve bakıcılara sağlanacak destek ödemesi başvurularına yönelik araştırmalar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığıyla 7 bin anne ve bakıcıya 325 avro destek verileceğini paylaştı.

ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Çalışan annelere ve bakıcılara yapılacak 325 euro destek ödemesi ile ilgili başvuru tarihi ve şartlar henüz netlik kazanmadı.

Avrupa Birliği’nin finansman desteği sağladığı projeyle 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin, desteklenerek kayıtlı istihdamda kalmaları veya istihdama katılmaları amaçlanıyor.

Projeden yararlanma şartları ve başvuru ekranı, SGK tarafından ilerleyen günlerde duyurulacak.

BAKAN IŞIKHAN PAYLAŞTI!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, X hesabından yaptığı paylaşımda 7 bin anne ve bakıcıya 325 avro destek verileceğini duyurdu. Işıkhan, çalışma hayatının her adımında ve her anında kadınların yanında olarak, onları destekleyeceklerini belirttiği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"Sosyal Güvenlik Kurumumuz aracılığıyla;çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan anneleri destekleyerek kayıtlı istihdamda kalmalarını veya istihdama katılmalarını sağlayacak projemizin ikinci dönemi başlıyor. İş Pozitif kadın istihdam programımız başta olmak üzere kadınların istihdamına yönelik çalışmalarımız devam edecektir.