Cumhurbaşkanı Danışmanı Oğan: Dünyada enerji satabilecek bir konuma geldik Cumhurbaşkanı Danışmanı Oğan: Dünyada enerji satabilecek bir konuma geldik
Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Habertürk TV'nin canlı yayınına katıldı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bayraktar, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın  "Devletin tüm imkanları tek şirkete aktarılıyor" sözlerine cevap verdi. 

Haluk Bayraktar'ın açıklamaları şöyle:

Bayraktar Kızılelma 2022 mart ayında ismi verildi. Türk tarihinde hiçbir zaman tam olarak ulaşılamayacak hedefi tarif ediyor. Biz de paradigma dönüşümünü ifade eden stratejik alanda Türkiye için Kızılelma hedefi düşüncesiyle bu ismi verdik. Sonra ilk uçuşu gerçekleştirdik. İlk uçuş havacılıkta çok önemli adımı ifade ediyor. Bizim Kızılelma, Baykar'ın 20 yıllık serüveni. Kızılelma bir anda geleceğin bambaşka dünyanın bize kapıları açtıran teknolojik platform. İlk uçuş çok kritik kilometre taşı. Yıllarca uğraşıyorsunuz, yazılımı, elektronik, mühendislikle bütün bileşenlerin hepsinin bir arada çalıştırarak uçuşla birleştirmek. Her zaman havacılıkta ilk uçuş tarihi kritiktir, milattır. Sonrasında servise, hizmete giriş tarihi verilir. İlk uçuş sizin geliştirdiğiniz platformun bütün sistemleriyle başarılı şekilde gösterimi. Ondan sonra onun seri imalata girerek ürün haline gelmesi. Baykar'ın 20 yıllık birikimi var. Bayraktar Kızılelma, Baykar'ın yüzde 100 imkanlarıyla geliştirilmiştir.