24 Şubat Cumartesi saat 15.30 da Başak burcunun 5°derecesinde Dolunay gerçekleşecek.Dolunaylar karar sonuç tamamlanma zamanlardır.

Dolunay dişil enerjinin yükselişte olduğu zamanı gösterir.Bu dönemde hormonal değişimler ödem şişlik bağırsak sindirim sistemi pankreas mikrobik ve bakteriyel hastalıklar enfeksiyonlar artabilir.

Başak burcu dolunayında sağlıklı beslenme diyet ve spora başlamak için uygun zaman.

Başak Dolunay zamanı araştırmalar ve önemli analizler yapmak işlerimizi günlük rütinleri düzene sokmak için iş ve sağlık mesleki destekler alabileceğiniz zaman dilimi.

Dolunay Satürn ve Merkür karşıtlığı Jüpiter desteği ile dikkat çekiyor bu da bizlere sorumluluk alabilen adaletli olan herkesin hayrına gelişmeler ve haberler alması önemli hakedişler yaşayabileceği hâyâllerini gerçekleştirmek üzere cesur adımlar atabileceği Dolunay enerjisini anlatıyor.

Dolunay zamanı biraz karışık duygular içinde olabilir harekete geçme konusunda kararsızlık görülebilir.Fazla detaycı analizci davranışlar sergileyebilirsiniz.Karar noktasında kılı kırk yaran sorgulayan araştıran detaycı kişiler ile karsılaşabilir veya bizler bu şekilde davranabiliriz.

Dolunayı iş ve sağlık alanları hizmet sektöründe oluşabilecek önemli gelişmeleri beraberinde getirecektir.
İş ve işveren konuları işçi hakları  sendikalar hizmet alımları kurumlar arası işçiler sağlık çalışanları ile ilgili gündemler ve kararlar gelişebilir.

Sağlık konularında bazı önemli virüsal ve gribal hastalıklar Dünya Sağlık Örgütü ile ilgili gündemler ve haberler ilaç firmaları ilaç fiyatları ilaç tedarik sorununa dair gündemler aşılar sağlık çalışanları Eczacılık simya ve kimya alanlarda önemli gelişmeler.

Çifçi üretim zirai hayvancılık ile ilgili sorunlara yönelik destekler, tarım ürünleri buğday ekmek un tahıl ürünleri, gıda tedarik gündemleri gıda fiyatları gibi tüketiciye yönelik sorunların öne çıkması dolunayda görünür olacak.

Dolunayda Mars ve Venüs kavuşum Jüpiter sert açısı liderler yöneticiler siyasiler üst düzey yöneticiler ile ilgili hukuksal konuların öne çıkması toplumsal olaylar gurupsal faliyetler hukuk Adalet mücadelesi halk ve toplumsal tepkimelerde artış olabilir.

Dünya'da ve Ülkemizde liderlerin siyasilerin öne çıkan isimlerin sağlık sorunları günden olabilir.

Sokak hayvanları köpekler hayvan barınakları ve hayvan hastalıkları veterinerler hayvan hakları hayvansal ürünler hayvan yetiştiriciliği damızlık hayvan ilgili gündemler beklenebilir.

Maddi kaynaklar gelir gider mali işler bankalar faiz vergi sigorta krediler çokça konuşulacağı önemli kararlar alınacağı bir Dolunay.

Dolunay inşaat sektörü inşaat mühendisliği mimarlar emlakçılık konut piyasaları alım satımı kira geliri kiracılar yapı denetim kentsel dönüşüm belediyeler kurumsal denetim bu alanlarda yasalaşmalar krediler vs gibi gündemler.

Aşk ve ilişkilerde fazlaca mücadele getiren durumlarla karşılaşabilirsiniz.
Sorunlu ilişkilerde bitirme kararları gelebilir.Tutkulu Aşk hikayelerini beraberinde getirecek olan dolunayda güçlü birliktelikler hırs ve rekabeti getirebilir.

EKTİĞİNİ BİÇME HASAT ZAMANI 

Balık burcunda bulunan Satürn ( Skat  ) Sabit yıldızı etkili Güneş ve Merkür ise Kraliyet yıldızı olan  ( Famalhaut ) Sabit yıldızında Bu iki yıldızda ilahi bağlantılı hakedişler ile ilgilidir.Bedelli hakedişler.

Ve Dolunay gününde Berat Kandilini idrak edeceğiz.İdrak mâna olarak Tanrı'ya yöneliş,akıl erdirmek, anlamak, kavramak,erişmek,ulaşmak,algılamak olarak tanımlanmaktadır.Berat kelimesi ise kurtulmak beri kalmak suçlu olmamak temize çıkmak manasına geliyor.Affetmek Af dilemek vicdanı muhasebe yenilenmek Berat etmek O'nu idrak etmek 🙏

İlahi olana teslimiyetle maneviyat kapılarının açık olduğu özel bir günde manidar bir Dolunay gerçekleşiyor.

Tüm İslam aleminin Berat Kandili mübarek olsun🙏
 
İlknur KARAKAYA 

Karma ve Spirütürel Astrolog 

#ilknurlaastroloji #karmikdolunay 
#Başakburcu #Başakdolunayı

https://www.instagram.com/ilknurla.astroloji?igsh=cm5tbGhvdzB6ZWti

Plüto Kova burcunda Makale: Plüto Kova burcunda