Depremde DHA'nın acı kaybı; Hatay Muhabiri İzzet Nazlı, eşi ve 2 çocuğu hayatını kaybetti Depremde DHA'nın acı kaybı; Hatay Muhabiri İzzet Nazlı, eşi ve 2 çocuğu hayatını kaybetti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te temaslarına devam ediyor. Bakan Dönmez ve beraberindeki heyet, Başbakanlık binasında Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı Kreshnik Bekteshi ile görüştü. Dönmez’e görüşmesinde Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök de eşlik etti. Bakan Dönmez, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Kuzey Makedonya ile Türkiye arasında tarihi ve kültürel bağlara işaret etti. Kuzey Makedonya’da Türk soydaşların, Türkiye’de de Kuzey Makedonya asıllıların olduğunu hatırlatan Dönmez, "Onlar aslında iki ülke arasındaki ilişkileri en doğal yollarla geliştirmeye yarayan en büyük kaynaklarımız" dedi.

“HEM DOĞAL GAZA OLAN TALEBİ HEM DE ELEKTRİĞE OLAN TALEBİ KARŞILAMAYA HAZIRIZ"

Kuzey Makedonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 30. yılını kutladıklarını hatırlatan Dönmez, "(İlişkileri) Her yıl üzerine ilave ederek son derece seviyeli bir noktaya taşıyoruz. Kuzey Makedonya’nın gelişmesi kalkınması için artan enerji talebine destek olmaya gerek Türk girişimcilerimiz gerekse kamu kurumlarımız vasıtasıyla hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ettik bu görüşmelerde. Hem doğal gaza olan talebi hem de elektriğe olan talebi uygun şartlar oluştuğunda karşılamaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.