• BIST 108.197
 • Altın 153,753
 • Dolar 3,8399
 • Euro 4,5165

  Bahçeli: Terörün elebaşı Barzani

  23.10.2007 21:12
  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'deki bölücülük ve terörün elebaşının artık "Barzani denen çete reisi" olduğunu dile getirdi.
  Bahçeli: Terörün elebaşı Barzani
  Bahçeli: Terörün elebaşı Barzani Bahçeli: Terörün elebaşı Barzani Bahçeli: Terörün elebaşı Barzani

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'deki bölücülük ve terörün elebaşının artık "Barzani denen çete reisi" olduğunu dile getirdi.

  Devlet Bahçeli MHP Grubunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bugün bir savaş tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.
  "Son gelişmeler çerçevesinde değerlendirildiğinde, PKK terör örgütünün yönetiminin İmralı'dan çıktığı ve Irak'ın kuzeyindeki peşmerge reisinin idaresine geçtiği anlaşılmaktadır. Ülkemizdeki bölücülük ve terörün elebaşı artık Barzani denen çete reisidir" diyen Bahçeli, Türkiye'ye kedisini bile vermeyeceğini "zırvalayan" zihniyete Türk milleti ile alay etmenin ne demek olduğunun ayrıca hatırlatılması gerektiğini kaydetti.

  Bahçeli, önümüzdeki dönemde, "bölücülükle mücadele stratejisi hazırlanması gerektiğini belirterek, güvenlik birimlerinin talepleri dikkate alınarak, bölge halkının huzuru için olağanüstü hal ilan edilmesini önerdi.

  Konuyla ilgili TBMM bünyesinde bir "araştırma komisyonu" kurulmasını da isteyen Bahçeli, Türk milletinin her türlü sorunu aşacak güce sahip olduğunu ifade etti.

  "GAFLET HALA SÜRÜYOR"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şehitlerine sahip çıkan Türk milletinin kendi haysiyetini ve birliğini bir nefsi müdafaa tavrıyla korumaya çalışacağının anlaşıldığını söyledi. Bahçeli, Milli Savunma Bakanının son olaylardan sonra "Operasyonun aciliyeti yok" demesinin gafletin hala sürdüğünü gösterdiğini savundu.

  Devlet Bahçeli MHP gurubunda yaptığı konuşmada, tezkere kararının, terörist unsurlar ve bölücüler üzerinde hiçbir tesir uyandırmadığını belirterek, Türkiye'nin şehitlerini uğurladığı bu günlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Türkiye-İngiltere Stratejik Ortaklık" belgesi imzalamak amacıyla İngiltere'de olduğunu belirten Bahçeli, "Hangi taahhütlere gireceği de meçhuldür. 2006 yılının temmuz ayında ABD ile imzaladığı 'Stratejik Vizyon Belgesi'nin' mürekkebi henüz kurumamıştır. O belgenin gereği olan terörle mücadelede verilen hangi sözler tutulmuştur da şimdi başka bir ülke ile evrak imzalanmasından sonuç alınacaktır. Geçen ay Irak ile imzalanan ve adına mutabakat muhtırası denen içeriği tartışmalı sözleşmenin gereğini yapmaktan aciz bir hükümetin bütün diplomatik girişimlerinin sonuçsuz ve tavizkar olması muhtemeldir. Tezkerenin geçtiği gün, Irak'tan telaşla gelerek Sayın Başbakan ile görüşen Irak Başbakan Yardımcısı'nın 'Görüşmelerden istediğimi aldım' diyerek gönül rahatlığıyla ülkesine dönmesi kuşkumuzu haklı çıkarmaktadır" dedi.

  Milli Savunma Bakanının son olaylardan sonra "Operasyonun aciliyeti yok" demesinin gafletin hala sürdüğünü gösterdiğini dile getiren Bahçeli, bir askeri harekat için daha ne kadar şehit verilmesi gerektiğini sordu.

  Bahçeli şöyle devam etti:
  "Önceki akşam gerçekleşen ve adına devletin zirvesi denilen bir toplantının basın açıklamasında terörle mücadeledeki kararlılık vurgulanırken 'gereken bedel ne ise ödemekten kaçınılmayacağı'na dair bir ibare de dikkatimizi çekmiş bulunmaktadır... Bilinmelidir ki teröre gözyummak bölücülüğe gözkırpmak gidilen gaflet yolculuğunda Türk milleti zaten bu teslimiyetin bedelini şehitleriyle yeterince ödemiştir. Bizim ödeyeceğimiz bir bedel kalmamıştır. Şimdi bu bedeli ödeme sırası başkalarındadır... Nitekim, şehitlerine sahip çıkan Türk milletinin, ülkemizin kaçınılmaz bir noktaya gelmesi halinde, kendi haysiyetini ve birliğini, bir nefsi müdafa tavrıyla kendisinin korumaya çalışacağı anlaşılmaktadır. Hükümetin yasal yetkilerini kullanmaktan kaçınması ve çekinmesi veya gecikmesi halinde Türkiye'nin gücünün sorgulanacağı, caydırıcılığının tartışılacağı ve bölücülüğün ilave kazanımlar elde edebileceği bir sürecin başlaması kaçınılmazdır."

  (ANKA)

  Diğer Haberler
 • Demirtaştan Akla Ziyan İddia!05 Ekim 2012 Cuma 08:37
 • Vekilin İsteği Başka!05 Ekim 2012 Cuma 08:36
 • Hüseyin Çelik: Panik yapmayın!04 Ekim 2012 Perşembe 20:18
 • Hüseyin Aygünden ilginç iddia04 Ekim 2012 Perşembe 20:07
 • MHPnin Neden Evet Dediği Belli Oldu04 Ekim 2012 Perşembe 14:46
 • Muharrem İnce Meclisi birbirine kattı04 Ekim 2012 Perşembe 14:44
 • CHPli heyetten ilk açıklama03 Ekim 2012 Çarşamba 22:45
 • Seçim teklifi komisyondan geçti03 Ekim 2012 Çarşamba 21:00
 • CHPden sağduyu çağrısı03 Ekim 2012 Çarşamba 20:55
 • BDPden ilk yorum Kaplandan03 Ekim 2012 Çarşamba 20:52
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim