Bağ-Kur ve SSK'ı Emekliye YENİ EK ZAM Kulisi! Ajanslara Düştü, 4000 TL Seyyanen Zam O Tarihte Geliyor - Emekliye 4000 TL seyyanen zam son dakika müjdesi geldi. Son günlerde emekli maaşlarına seçim öncesi yeni bir ek zam yapılacağı iddiaları konuşuluyordu. Gazeteci Fatih Portakal ise kulis bilgisini paylaştı. Üstelik emekliye seyyanen zam için tarih bile verildi. Peki hangi emeklilere ek zam gelecek? Emekliye ilave zam ne zaman yapılacak? İşte emekliye 4 bin TL seyyanen zam tarihi…

Asgari ücrete yeni düzenleme geliyor Asgari ücrete yeni düzenleme geliyor

SSK ve bağ-kur emekli maaşı zammı geçtiğimiz günlerde memur emeklisine eşitlenmiş ve yüzde 49.25'e yükseltilmişti. 2024 yılının ilk 6 aylık dönemi için ödenecek en düşük emekli maaşı da 10.000 TL olarak belirlenmişti. TBMM’den geçen karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzalaması sonrasında karar resmi gazetede yayınlanacak. Emekliler Ocak ayı maaşlarını %37.57 zamlı şekilde almıştı. Bu nedenle oluşan zam farkı ödemeleri de şubat ayı itibarıyla emeklinin IBAN numarasına yatacak. Bir yandan bağ-kur SSK emekli maaşı zammı farkı heyecanla beklenirken bir yandan da yeni zam kulisi geldi. Bu defa iddianın sahibi Gazeteci Fatih Portakal oldu. Emekli maaşlarına bir ilave zam daha gelecek. Seçim öncesi 4000 TL seyyanen zam için tarih verildi.

seyyanen-zam-1.jpg

EMEKLİYE YENİ BİR EK ZAM İDDİASI KULİSLERİ ÇALKALADI

Son dakika haberine göre emeklilere ek zam ödemeleri daha yapılmadan yeni bir zam iddiası gündemde. Kulislerde dolaşan bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesi yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Üstelik yeni ek zam için tarih ve rakam bile verildi.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİSİNE 10 MART'TA İLAVE ZAM GELİYOR

Emekliye ek zam son dakika haberine göre emekli maaşlarına yerel seçimlerden Kısa bir süre önce yeni bir güncelleme yapılacak. Emekliye verilecek ekran miktarı 4000 TL olarak belirlendi. 4000 TL seyyanen zam için tarih ise 10 Mart olarak açıklandı. Hükümetin emekliye 4000 liralık ilave zam yapmak için 700 milyar TL'lik bir bütçe hazırladığı konuşuluyor.

seyyanen-zam-2.jpg

FATİH PORTAKAL'DAN EMEKLİYE EK ZAM İDDİASI

Emekliye ilave Zam konusunda Gazeteci Fatih Portakal’dan da önemli açıklamalar geldi. Aldığı kulis bilgilerini paylaşan Gazeteci Fatih Portakal, Mart ayında emekli maaşlarına yeni bir ek zam yapılabileceğini söyledi. Asgari ücreti memur maaşı memur emeklisi maaşı ile ilgili de anket sonuçlarında zam beklentisi olduğunu belirten Fatih Portakal, tüm maaşlara bir düzenlemenin gelebileceğini öne sürdü.

seyyanen-zam-3.jpg

EMEKLİLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AÇIKLAMA BEKLİYOR

Emekliye seyyanen zam iddiaları sonrasında milyonlarca emeklinin gözü kulağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelecek açıklamaya çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Henüz bu konuda bir değerlendirmede bulunmadı. Ancak önümüzdeki günlerde yerel seçimlere sayılı günler kala yeni açıklamanın gelmesi bekleniyor.