Türkiye Taş Kömürü Kurumu 2 bin işçi alıyor! Ne zaman, nasıl başvurulur? Şartları neler? Türkiye Taş Kömürü Kurumu 2 bin işçi alıyor! Ne zaman, nasıl başvurulur? Şartları neler?
Erenler köyünde 27 Ağustos 2021'de kaybolan Enes Merdivan için arama çalışması başlatıldı. Merdivan'ın arkadaşı İslam Sami Çakmak da aramalara katıldı. Çalışmalar sürdüğü sırada, jandarmaya giden Nazar K., sevgilisi Çakmak'ın, Merdivan'ı öldürdüğünü söyleyip, cesedin yerini söyledi. Ceset, Oğuzhan köyündeki ormanda bulundu. Soruşturmada Çakmak, 'tasarlayarak öldürme', sevgilisi Nazar K. de 'suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme' suçlaması ile tutuklandı. Nazar K., daha sonra serbest kaldı.

SAVCI, 'KASTEN ÖLDÜRME'DEN CEZA İSTEDİ

Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasına İslam Sami Çakmak, Enes Merdivan'ın babası ile taraf avukatları katıldı. Savcı mütalaasında, sanığın 'kasten öldürme' suçundan ceza alması gerektiğine kanaat getirdi. Merdivan ailesinin avukatı ise "Enes'in sosyal medyadan mesaj atarak, silah deneme bahanesi ile uzağa götürülmesi, cinayetin tasarlanarak olduğunu göstermektedir. Sanıkların bu şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.