Uzun zamandır söylentilerin odak noktasında bulunan iPhone 14 serisinin tanıtım tarihi nihayet Apple tarafından yapılan bir açıklamayla duyurulmuş oldu.

Google, Elon Musk'a rakip oldu Google, Elon Musk'a rakip oldu
Amerikalı teknoloji devi Apple, gündemin her zaman assolistlerinden biri olmuştur. Ancak özellikle Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte bu durum daha fazla göze çarpmaya başlar ve teknoloji siteleri Apple haberleriyle dolup taşar. Bu haberlerin birçoğu iddialardan ibaret olsa da, bazı duyumcular var ki sözleri altın değerini taşır çünkü onların verdiği bilgiler gerçeğe en yakın olanlardır. İşte Apple tarafından bugün resmi olarak açıklanan iPhone 14 tanıtım tarihi de bizlere bir kez daha bu durumu göstermiş oldu.

Gündemi takip edenler hatırlayacaklardır, Apple’ın iPhone 14 tanıtımı için belirlediği tarihin 13 Eylül olduğu kabul ediliyor ve bütün kaynaklarda haberleri bu bilgiye göre servis ediyordu.

Ancak Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü duyumcu Mark Gurman, iPhone 14’lerin tanıtılacağı tarihin 7 Eylül olacağını iddia ederek ezberleri bozmuştu. İşte Amerikalı teknoloji devi de, bugün Mark Gurman’ı doğruladı ve iPhone 14 serisinin 7 Eylül Çarşamba günü akşam saat 20:00’de resmen tanıtılacağını duyurdu.

Apple tarafından yapılan bu açıklama sayesinde, artık resmi olarak yeni akıllı telefonları göreceğimiz tarihi öğrenmiş olduk. Şimdi akıllardaki diğer soru ise bu lansmanda bizleri neler bekliyor olacak. Aslında bugüne kadar paylaşılan sızıntılarda bu konuları fazlasıyla işledik. Ancak eğer bu sürece canlı canlı şahit olmak istiyorsanız, bu tanıtımı Apple’ın resmi YouTube adresinden veya doğrudan Apple.com’dan takip edebilirsiniz.