Apple tarafından WWDC 2022 etkinliği kapsamında geliştiricilerin beğenisine sunulan yeni iOS sürümünde tespit edilen bazı kaynak kodları, Amerikalı şirketin gizli bilgilerini ifşa ediyor.

Amerikalı teknoloji devi Apple için, yılın en önemli ikinci ayı olan Haziran ayı artık geride kaldı. Worldwide Developers Conference etkinliği kapsamında birçok yeni cihazını ve de en az bu cihazlar kadar önemli yeni işletim sistemi sürümünü tanıtan Apple, iOS 16’yı geliştiricilerin beğenisine sunmayı da ihmal etmemişti.

İşte Apple için yılın en önemli ayı olan Eylül dönemi her geçen gün biraz daha yaklaşırken, geliştiricilerden biri Apple’ın bu kaynak kodlarında birçok yeni cihaza verilmiş referans linklerinin olduğunu tespit etti.

Yazılımcı tarafından ortaya konan ve oldukça teknik terimler içeren bu açıklamayı olabildiğince sadeleştirdiğimiz zaman ilk dikkatimizi çeken şey iPhone 14’ün 4 farklı model olarak karşımıza çıkacağının kesinleşmiş olması oldu. Tabi aslında bu durum bizleri çok şaşırtmadı çünkü beklenen bir şeydi. Ancak asıl sürprizin iPad cephesinde yaşandığını da söyleyelim.

Eğer iddialar doğruysa Eylül ayında Apple, yeni iPhone modellerinin yanında en az 5 farklı iPad modeli daha tanıtabilir. Bu ipad modellerinin en önemli farklarının ekran boyutu olacağı düşünülürken diğer detaylar hakkında tabi ki şimdilik farklı bir bilgimiz bulunmuyor.

Son olarak bahsi geçen kaynak kodlarından çıkarılan bilgilere göre, Amerikalı teknoloji devinin Eylül ayında M2 yonga setiyle güçlendirilmiş 3 farklı MacBook modelini daha sahaya süreceği belirtiliyor. Bu iddiaların doğru olup olmadığını ise zaman gösterecek.