AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 2023 Yılı Genel Seçimleri milletvekilliği aday adaylığı dolayısıyla 11 Ocak’ta görevinden ayrılmıştı. AK Parti’de yeni il başkanlığı görevine avukat Gökhan Ökten getirildi. AK Parti Genel Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından göreve atanan Gökhan Ökten için parti il binasında devir teslim töreni düzenlendi. Törende AK Partili Belediye Başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri katılırken Ökten’i mutlu gününde eşi İrem Burcu Ökten de yalnız bırakmadı. 
YÜKÜN ALTINDAN KALKACAĞINA İNANIYORUM 
AK Parti Aydın İl Başkanlığı görevini devreden Özmen, yeni il başkanı Gökhan Ökten’e başarı diledi. Seçimlere odaklandıklarını belirten Özmen, “8 yıl önce devraldığım emaneti Gökhana devretmenin huzurunu yaşıyorum. Partimizin kurucu il başkanı Ahmet Rıza Acar, sonraki il başkanları Mehmet Erdem, İsmail Hakkı Eser, Mehmet Sadık Atay ve Ahmet Ertürk’e partimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. AK Parti kurulduğu 22 yıllık süreçte emeği geçen, partilerimize hizmet eden herkese de teşekkür ediyorum. Önümüzde tarihi açıklanmış olan ve 110 günden az bir süre kalmış bir seçim var. Bu seçim sürecindeki birlik ve beraberliğimizin seçim sonuçlarına da yansıyacağına inanıyorum. Gökhan kardeşimizin değişik kademelerinde görev yapmış. Bu emanetin yükün altından kalkacağına inanıyorum. Aldığı bu bayrak yarışını layıkıyla devretmeyi Allah nasip etsin. Bu ulvi görevde hem  Türkiye yüzyılını hem güçlü Türkiye’yi hem de adil dünya düzenini inşa edecek kadroların tazelenerek devam edeceğine inanıyorum. Bu emanet hayırlı olsun” dedi.
“BİRİZ, BERABİRİZ”  
Görevi devralan Gökhan Ökten, eski başkan Ömer Özmen’e partiye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Siyasetin zor bir iş olduğunu söyleyen Ökten, “Gönül yapmak gönül kırmamak zor iş. Uzun dönem il başkanlığımızı yapan güç dönemlerde görevini yerine getiren ve önümüzdeki seçim için ayrılan Ömer başkanımıza teşekkür ediyorum. Zor bir iş olduğunun bilinciyle Ankara’ya gittik. Bu göreve talip olan 4 arkadaş hep birlikte Cumhurbaşkanımızın aydın için belirleyeceği ismi heyecanla bekledik. Aynı odada heyecanı paylaştık. Cumhurbaşkanı ağzından bizim ismimizi söylediğinde mutlu olduk. Mutluluğumuz sadece kendimizle alakalı değildi. Daha önce partide gençlik kolları başkanlığı yaptım. Bu görevi gençlik kollarında görev yapmış tüm arkadaşlar adına aldım.  İlçe başkanlığı görevim oldu. Aydın’da tüm ilçe başkanları adıma bu görevi tevdi aldım. Bize siyasette destek olan kadınlarımızın emeği büyük. Kadınlar adına da bu görevi devraldım. Cumhurbaşkanımıza bir olacağımıza, diri olacağımıza ve önümüzdeki secimde Aydın’a layık olduğu gibi temsil edip istenilen başarıları kazandıracağımıza söz verdik. Bizleri yalnız bırakmayın. Partililerle biriz ve beraberiz” diye konuştu. 
HEDEFİMİZ 4 VEKİLİN ÜSTÜNE ÇIKMAK 
Törende basın mensuplarının sorularına da yanıt veren Ökten, seçimlerle ilgili gelen soruya “Mevcut 4 vekilimiz var. Bunun üzerine çıkacak çalışmayı yapacağız. Seçimlerde Cumhurbaşkanımıza güzel hediye gönderirsek cumhurbaşkanımız da bizleri hediyelendireceğini düşünüyorum.  Siyasi şiarımız gönül almak. Kırmak değil. Geçmişe parti görev yapmış kişilere gönlü kırılanlar varsa onların gönlünü almak bize nasip olsun” dedi.  Ökten, mevcut yönetimin istifası nedeniyle yeni yönetim kurulu oluşturulacağını ifade etti.

Karacasu’da okullar tatil edildi Karacasu’da okullar tatil edildi

AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten oldu AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten oldu

55339c31-6b4a-46ae-b58a-8f4544c08701eef3a85f-bb49-418f-9a8f-3d966c2f9334