Tesla'dan Türkiye'ye özel kampanya! İşte fiyatlar... Tesla'dan Türkiye'ye özel kampanya! İşte fiyatlar...
Memur maaşına yapılan zammın ardından “Aile destek ödemesine zam geldi mi?' araştırmaları başlamıştı. Hane başına verilen ailede destek ödemelerinin ne zaman yatacağı, yatıp yatmadığı sorgulanmaya başlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahiplerine ödenen destek zammı beklentisi devam ederken Bakan Göktaş aile destek ödemeleri hakkında açıklamalarda da bulunmuştu. Peki, şubat ayı aile destek ödemesi ne zaman yatacak, aile destek ödemesine zam yapıldı mı? Aile destek ödemesi ne zaman zamlı yatacak 2024?

Zamlı aile destek ödemesi ne zaman yatacak, ne kadar yatacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay belirli tarihte hesaplara yatırılan ödemeler eğitim, sağlık, barınma gibi farklı alanları kapsıyor. Aile Destek Yardımı tutarının bu ay zamlı ödenmesine yönelik beklentiler devam ediyor. Peki, aile destek ödemelerine zam yapıldı mı, aile destek ödemeleri ne zaman zamlı yatacak?

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK, ZAMLI MI OLACAK?

Aile destek ödemeleri geçtiğimiz aylarda ayın ortasında hak sahibi ailelerin hesaplarına yatırılmıştı. Bu nedenle, bu ayın ödemelerinin de 15 Şubat'tan itibaren hesaplara aktarılması bekleniyor.

4 MİLYAR ÖDEME YAPACAĞIZ!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladıklarını belirterek ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

"Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz" diyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı'nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 68,3 milyar TL destek sağladıklarını bildirdi.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE KADAR, AİLE DESTEK ÖDEMELERİNE ZAM GELDİ Mİ?

Kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanan Aile Destek Programı ödemelerinde, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik göstermektedir.

450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak. 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak. 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak. 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.

AİLE DESTEK PAKETİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.