Zeka sınırlarını zorlayabilen bu optik illüzyon testi; Inter Miami'de oynayan Lionel Messi, Al Nassr'da forma giyen Cristiano Ronaldo ve Barcelona'da oynayan Robert Lewandowski görseline istinaden ortaya çıkartıldı. Optik illüzyon testinde beklenen, Inter Miami'de oynayan Lionel Messi görselinin 10 saniye içinde bulunması.

Öte yandan sadece üstün zeka seviyesine sahip insanların 10 saniyede istenilen görseli bulabilecekleri de iddia ediliyor. Çünkü Al Nassr'da forma giyen Cristiano Ronaldo ve Barcelona'da oynayan Robert Lewandowski görselinin fazla olması, Lionel Messi görselinin bulunmasını fazlaca zorlaştırabiliyor.

LİONEL MESSİ'Yİ BULABİLİR MİSİN?

Optik illüzyon testinde, Lionel Messi görselinin 10 saniyede bulunması bekleniyor. Ancak Türkiye'de 715 futbol tutkununa gösterilen bu optik illüzyon testinde sadece 32 kişi 10 saniyede başarılı olabildi. Bu nedenle yalnızca üstün zekalıların bu testte zamanında başarılı olabilecekleri iddia ediliyor.

Peki zeka sınırlarını zorlayabilen bu optik illüzyon testinde, siz başarılı olabilir misiniz? İşte söz konusu optik illüzyon testi;

Lionel Messi İpucu: Zeka sınırlarını zorlayabilen bu testte birçok insan başarısız olmuştu. Eğer siz de başarısız olduysanız, optik illüzyon testinin sol üst köşesine daha dikkatli bakmalısınız.

ZEKA TESTİNİN CEVABI

Bu optik illüzyon testinde Cristiano Ronaldo ve Robert Lewandowski görsellerinin fazla olması ve sadece 10 saniye süre verilmesi, Inter Miami'de forma giyen Lionel Messi'nin bulunmasını fazlaca zorlaştırabiliyordu. Bu nedenle sadece üstün zekalıların bulabilecekleri de iddia ediliyordu.

Eğer Lionel Messi görselinin yerini siz de bulamadıysanız, aşağıdaki resme bakabilirsiniz. İşte zeka testinin cevabı;

Prof. Canan Karatay: 40 gün yiyen şeker hastalığından kurtulur Prof. Canan Karatay: 40 gün yiyen şeker hastalığından kurtulur