Yüz şeklinizi gıdı estetiği yaptırarak değiştirebilirsiniz. Farklı ve doğal bir estetik istiyorsanız estetik merkezimiz gıdı liposuction uygulamalarını tercih edebilirsiniz. En uygun sonucu almanız için muayene olmak üzere kliniğimize başvurabilirsiniz. 

Gıdı Estetiği Nedir? Neden Sarkar?

Çenenin alt bölümünde, boynun üst kısmında biriken yağlar ve sarkmalar gıdı deformasyonudur. Gıdı bölgesinde yapılan yağ alma işlemi ise gıdı liposuction olarak tanımlanır. Sarkma ve yağlanma olmasının nedeni, yaş ilerlemesi, deride elastikiyet kaybı ve kilo sorunlarıdır.

Bayramın 3. günü kuaförler açık olur mu? Kuaförler ve berberler bayramda açık mı 2024, bayramın kaçıncı gününde kuaförler açık? Bayramın 3. günü kuaförler açık olur mu? Kuaförler ve berberler bayramda açık mı 2024, bayramın kaçıncı gününde kuaförler açık?

Gıdı Estetiği Kimlere Uygulanır?

Gıdı estetiğinin uygulanacağı kişiler, genellikle yaş nedenli sorun yaşamaktadır. Yüksek miktarda kilo verenlerde de sarkma ve yağlı görünüm olabilir. Önce yağ aldırma ve ardından germe işlemi yapılması etkili sonuçlar verecektir.

Gıdı Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir? İyileşme Süreci Nasıldır?

Estetik merkezimiz, gıdı bölgesini değiştirmek isteyen, on sekiz yaşını doldurmuş kişilere işlem yapacaktır. Gerekli muayenelerle gıdı liposuction için harekete geçilir. Estetik işleme uygun olduğunuza karar veren doktorlarımız, bilgilendirme yaparak işlemi tamamlar. Operasyondan sonra kremleri kullanmalı, hareket kısıtlamalarına önem vermelisiniz.

Lift Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yeni çizgileri oluşan veya derinleşen çizgilere sahip kişiler için mini yüz germe ameliyatı yapıyoruz.  Kliniğimizde yapılan lift mini yüz germe operasyonu sayesinde cildi oluşturan dokular daha yeni ve genç görünecektir. Doğal yüz hatlarınız korunurken farklı his kazanırsınız.

Lift Mini Yüz Germe’nin Avantajları Nelerdir?

Elmacık kemikleri ve yanak bölgesinde oluşan sarkmaları gidermenin en güzel yollarından biri mini yüz germe ameliyatıdır.  Kesi izleri olmadan yapılması, kolay iyileşmesi ve sonuçları bakımından artıları ele alınması gereken detaylardır.

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında gerçekleşen yüz germe ameliyatı, küçük kesi işlemleri ardından germeyle yapılır. Operasyon öncesi mini yüz germe kesileri için yerler belirlenir. Kesiden içeri girildiğinde kaldırma işlemi yapılarak başta tasarlanan görünüm sağlanır.

Mini Yüz Gerdirme Ameliyatı ile Neler Düzeltilir?

Sarkan yanak bölgesi, düşük elmacık kemiklerinin daha sıkı ve yukarıda görünmesi için kişiye özel operasyon yapıyoruz. Kliniğimizde mini yüz germe operasyonu ile basit birkaç işlem sayesinde daha iyi hissetme olanağınız olacaktır. Bir süre yüzde morluklar olsa da bir iki hafta içinde yenilenmiş görünümü elde edersiniz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Üst ve alt bölgedeki göz kapaklarının deforme olması durumuna göz kapağı düşüklüğü denmektedir. Düşüklükten bahsedildiği için gözü kaplayan derinin aşağı doğru sarkması durumu vardır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Yaş ve çeşitli fiziksel nedenlere bağlı olarak göz kapaklarında düşüklük görülebilir.  Göz kapağında ek bir fıtık oluşumu varsa göz kapağı estetiği yaptırmak daha önemli bir hal alacaktır. Çünkü görme yetisini engelleyen fiziksel bir sorun görülebilir. Erken yaşlarda göz kapağı düşüklüğü varsa da yaralanma vs. kaynaklı olabilir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Kirpikleri taşıyan göz kapakları yaş aldıkça sarkarak düşebilmektedir. Sarkmalar yoğun olduğunda gözün görüş alanını kapatmaya başlar. Bazı hallerde gözaltı morlukları ve torbaları görülebilecektir. Yapılacak göz kapağı estetiği operasyonu ile daha konforlu bir görüş alanı sağlanacaktır. Göz kapaklarının eski halini almasıyla daha etkili görüş alanı elde edilir. Hasta kendisinden daha memnun olacaktır.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı operasyon sürecinde 3 aylık bir süreç dikkate alınmaktadır. Hasta, operasyondan sonraki iki gün boyunca gözleri yormamalıdır. Makyaj yapmamak, göze temas etmemek, sorunsuz göz kapağı estetiği uygulamaları için önemli olacaktır. Şişlik olması halinde soğuk tampon olmalı iyileşme olmadan yeni bir yüz estetiğine başlanmamalıdır.