banner339
banner274

Yıldırım: Bundan sonra kimse kötülük yapamayacak

Binali Yıldırım, Ankara'da, konuştu: Ülkemiz mevcut sistemin yol açtığı boşlukları da dolduracak.

Yıldırım: Bundan sonra kimse kötülük yapamayacak
banner401
banner427

 Başbakan Binali Yıldırım, Ankara’da, “15 Temmuz Darbe Girişimi – Küresel Satranç” temalı Uluslararası Demokrasi Kongresi’nde konuştu. Yıldırım’in gündeminde 15 Temmuz darbe girişimi vardı.

Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Bu kongrede 43 farklı ülkeden emekçilerin temsilcileri var. Onlar da burada Türkiye’deki emekçi kardeşleriyle dayanışma için bu etkinliğe geldiler. 15 Temmuz bizim için artık takvimdeki günlerden bir gün değildir. 15 Temmuz bizim için demokrasi şehitlerimizi anma günüdür.

Türkiye bir daha darbelerle, bir daha vesayet heveslilerinin girişimleriyle muhatap olmayacak. 16 Temmuz sabahı, nasıl karanlıktan aydınlığa uyandıysa bu ülke, bundan böyle 16 Nisan’la birlikte artık bir daha vesayetlerin, demokrasi dışı güçlerin heveslerinin, hayallerinin hayata geçmeyecek şekilde yok olduğu bir günü bu büyük ülkeye inşallah kazandıracağız.

Milletin verdiği bu büyük mücadele bütün dünya halklarına bütün insanlığa önemli bir mesajdır. Hiçbir güç milli iradenin üstünde değildir. Halka rağmen varolmaya çalışan böyle karanlık yapılanmalar milli iradenin önünde diz çökmeye mahkumdur. Bunu 15 Temmuz bütün dünyaya göstermiştir. O gece darbecilerin ilk hedefi Sayın Cumhurbaşkanımızı al aşağı etmek seçilmiş hükümeti devirmekti. Şükürler olsun ki bunu başaramadılar. Darbercilere milletimizle omuz omuza durarak karşı koyduk, darbecilere darbeyi vurduk.

Daha önce bu kadar büyük bir ihanet yaşamadı bu millet. Üstelik FETÖ’cü hainler bu acıların hepsini bütün dünyanın gözü önünde bize yaşattılar. Bundan böyle bu asil millete hiç kimse böyle kötülükler yapamayacak.

Milletin oylarıyla işbaşına gelen Cumhurbaşkanı’nı al aşağı etmek isteyenler bu kardeşik ruhunu verilen bu mesajı iyi değerlendirmelidir. O gece hainler kaybetti millet kazandı. Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ülkemiz mevcut sistemin yol açtığı boşlukları da dolduracak. Zaman kaybetmeden muasır medeniyetler seviyesine kararlı bir şekilde yürüyeceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 13:13
banner218