banner339
banner313

Tesisatçının tecavüzünden bağırarak kurtuldu

İstanbul’da İngilizce öğretmeni kadın, zili çalıp evine giren Suriyeli tesisatçının tecavüzünden zor kurtuldu. Kadının kulağını kesen, kabloyla ellerini bağlayan Zekeriya Murşut, sosyal medyada tuzağa düşürülerek yakalandı.

Tesisatçının tecavüzünden bağırarak kurtuldu
banner401
banner427

Hürriyet'te yer alan habere göre, Fatih'te yaşayan İngilizce öğretmeni Z.H. (29) adlı kadın 26 Aralık sabahı saat 00.30 sıralarında evinde uyurken, kapı zili çaldı.

Zili çalan, 1.5 ay önce tesisat tamiratı için evine gelen, Suriyeli Zekeriya Murşut’tu. Tesisatçılık yapan Murşut, yan evde su sızıntısı olduğunu, kontrol için banyosuna bakması gerektiğini söyledi. Bu sırada evin telefonu çaldı. Kadın üst kattaki telefona yöneldiğinde, tesisatçı da peşinden eve girdi.

Bağırınca bıraktı

Adamı izin vermediği halde içeride gören kadın “Burada ne yapıyorsun?” diye sorduğu anda Murşut eliyle ağzını kapatıp çıkardığı bıçağı boğazına dayadı.


Direndiği için kulağından yaraladığı kadını sürükleyerek üst kata çıkaran Murşut, elektrik kablosuyla ellerini bağladıktan sonra da taciz etmeye başladı. Tacize rağmen kablodan kurtulup bağırmaya başlayan kadının çığlıkları üzerine, Murşut, kimseye söylememesi için tehdit edip evden ayrıldı.

Kadın polis tuzağı

Öğretmen kadın önce hastaneye, ardından karakola gitti, yaşadığı kâbusu anlatıp şikâyetçi oldu.

Fatih Araştırma Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki esnaftan, yakın zamanda bir tesisatçının işten ayrıldığını öğrendi. Adı Zekeriya Murşut olarak belirlenen Suriyeli’nin adresi bulunamadı. Bunun üzerine sosyal medyada araştırma yürütüldü. Güvenlik kamera görüntülerindeki kişiye benzeyen bir profil bulundu. Kadın öğretmen de profildeki kişiyi teşhis edince, bir kadın polis sosyal medya üzerinden Murşut’a arkadaşlık teklif etti. Murşut’la sosyal medya hesabı üzerinden günlerce sohbet eden kadın polis sonunda buluşmak için sözleşti. Murşut, buluşma yeri olan Fatih’te bir kafede yakalandı ve mahkemece tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 09:44
banner218