banner339
banner313

Personel alımları.. İşte 2017'de gündeme gelen personel alımları

2017 yılının başlardayken personel alım haberleri ardı ardına geliyor. Özellikle devlet dairelerinde ve özel işletmelerde önemli personel alımları mevcut. Peki 2017 personel alımlarında öne çıkan meslekler hangileri? İşte en son bilgilendirme geçilen pers

Personel alımları.. İşte 2017'de gündeme gelen personel alımları
banner401
banner427

Suriyeliler için 2 bin 78 eğitim personeli alınacak.. Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının desteklenmesi Projesi kapsamında geçici süreli öğretici ve rehberlik danışmanı alımı için başvurular, 3 Mart'a kadar internet üzerinden yapılacak      

Milli Eğitim Bakanlığının Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile hayata geçirdiği Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonlarının Desteklenmesi Projesi (PICTES)  kapsamında, 2 bin 78 geçici süreli öğretici ve rehberlik danışmanı alınacak.  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün internet sitesindeki duyuruya göre, valilikler bünyesinde kurulan geçici eğitim merkezlerinde bakanlığa bağlı okullarda öğrenim gören Geçici Koruma Kanunu kapsamındaki Suriyeli öğrencilere Türkçe öğretmek ve bu kurumlarda rehberlik hizmetlerini geliştirmek amacıyla PICTES kapsamında, Türkçe öğreticisi ve rehberlik danışmanı olarak görevlendirilmek üzere geçici süreli eğitim personeli istihdam edilecek.      
Bu personelle Suriyeli öğrencilerin bulunduğu 23 il ve ilçelerdeki kurumlarda Türkçe öğretilecek ve rehberlik hizmeti verilecek. Başvuru için bugün itibarıyla 40 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.      

Geçici süreli Türkçe öğreticiliğine başvuracaklar için, 4 yıllık lisans öğretimi yapan eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği veya Türkçe öğretmenliği alan mezunu olmaları ya da öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlarda, ortaöğretim alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans ya da pedagojik formasyon programını başarıyla tamamlamış olmaları şartı aranacak.    

Geçici süreli rehberlik danışmanı başvurusu yapacakların ise 4 yıllık lisans öğretimi veren eğitim fakültelerinin "rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü" veya "eğitimde psikolojik hizmetler" bölümü mezunu ve KPSSP121 puan türü itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.      

Öte yandan, başvuranlarda, FETÖ/PDY veya herhangi bir bölücü terör örgütüyle ilgili soruşturmalarda yer almama, adli veya idari ceza almama, özel öğretim kurumlarında çalışanlardan lisansının iptal edilmemiş olması, KHK cezası ile ihraç edilmemiş veya herhangi bir disiplin soruşturması sonucuyla bu suçlardan ceza almamış olma şartları aranıyor. Başvurular, 3 Mart mesai bitimine kadar "www.meb.gov.tr", "//pictes.meb.gov.tr/", "//hbogm.meb.gov.tr/" elektronik adresleri üzerinden yapılacak. Adaylardan başvurusu kabul edilenler, kontenjan sayısının iki katına kadar sözlü sınava alınacak.      

TÜRK KIZILAYI KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMI

Türk Kızılayı KPSS şartsız personel alımı yapacağını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Türk Kızılayı personel alımı ilanına başvurular 3 Ocak 2017 tarihinde başladı ve bitiş tarihiyle ilgili bilgiye yer verilmedi. Peki, Türk Kızılayı hangi pozisyonlarda personel alımı yapacak?“İş Başvuruları sadece www.kizilaykariyer.com adresinden bireysel olarak yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.” İfadesiyle başvuruların sadece online sistem üzerinden gerçekleşeceğini duyuran Türk Kızılayı, alınacak pozisyonları kariyer sayfasından duyurdu. Yayımlanan duyuruya göre;

Doktor / Tıp Merkezleri (İç Hastalıkları)

Doktor / Tıp Merkezleri (Göz Doktoru) Anadolu

Organizasyonel Gelişim Uzmanı

Program/Proje Asistanı Ankara, Bursa, Konya3.2.2017Çocuk ve Gençlik Program Sorumlusu (Toplum Merkezi Sorumlusu)

Koruma Programı Sorumlusu (Toplum Merkezi Sorumlusu)

Endüstri Mühendisi - İşletme Mühendisi

Finansal Raporlama Uzmanı pozisyonlarında personel alımı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 10:48
banner218