banner339
banner274

ÖSYM'den YGS adayları için önemli açıklama

12 Mart'ta gerçekleştirilecek YGS'ye girecek adaylar için ÖSYM'den önemli bir açıklama geldi.

ÖSYM'den YGS adayları için önemli açıklama
banner448
banner427

 ÖSYM, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamının genişletildiği, bu nedenle adayların "geçici kimlik kartı" ile de sınava girebileceklerini duyurdu.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kart düzenleninceye kadar verilecek geçici kimlik belgesinin kapsamının genişletildi.

Daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar kabul edilmesinin sağlandığı bildirildi.
YGS'ye girecek 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının öncelikli olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapıldığı kaydedilen duyuruda,

"2017 YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut nüfus cüzdanları, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen geçici kimlik belgesi ile sınava girebilecekler." bilgisi paylaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 11:48
banner218