banner339
banner274

Oğan: AKP esnafa silah eğitimi veriyor

Ak Parti'nin fırıncı, berber ya da bakkal olan sivilleri zaman zaman kamplara alıp silah eğitimi verdiğini öne sürdü: "Bu yarı milis gücü sokağa çıkarıp toplumun diğer kesiminin üzerine salacak bir çalışma içerisindeler."

Oğan: AKP esnafa silah eğitimi veriyor
banner401
banner427

Referandumda ‘hayır’ diyeceğini açıklayan MHP’li Sinan Oğan, AK partinin, 15 temmuz’dan sonra esnafa silah eğitimi verdiğini öne sürdü.

Sözcü’den Nil Soysal’a konuşan Oğan, AKP’nin “Halk Özel Harekat” gibi bir paramiliter yapılanma çalışması bulunduğunu iddia etti. Oğan, şunları söyledi:

“Özellikle bu 15 Temmuz sonrasında normalde fırıncı, berber ya da bakkal olan sivillerin zaman zaman kamplara alınıp eğitildikleri, silah kullanmanın öğretildiğini biliyoruz. Bu yarı milis gücü ‘ha’ dediklerinde sokağa çıkarıp toplumun diğer kesiminin üzerine salacak bir çalışma içerisindeler. Ama buna rağmen ben Türk Milleti’nin sağduyusuna her zaman güvendim, hâlâ da güveniyorum. Ne olursa olsun bu milleti böyle bir iç çatışmaya sürükleyemezler. Terör artabilir, başka şeyler olabilir, içeriyi karıştırmaya çalışabilirler, ama bunların hiçbiri sokak çatışmalarına varacak düzeyde olmaz.”

İHRACI İSTENİYOR

MHP’de genel başkanlığa aday oyan Sinan Oğan, referandumda hayır diyeceğini açıkladıktan sonra, ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2017, 18:09
banner218