banner339
banner274

MHP'nin 'izdivaç teklifi'ne AK Parti 'hayır' dedi

MHP, Meclis'te izdivaç programlarının aile kurumuna olumsuz etkilerinin araştırılması için önerge verdi. Önerge AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi.

MHP'nin 'izdivaç teklifi'ne AK Parti 'hayır' dedi
banner401
banner427

 İzdivaç programları, MHP ile AK Parti’nin arasını açtı. MHP, Meclis Başkanlığı’na  ‘televizyonlarda yayınlanan evlilik-izdivaç programlarının toplumun çekirdeği olan aile kurumuna olumsuz etkilerinin araştırılması için’ grup önerisi verdi. Ancak MHP’nin araştırma önerisi AK Partililerin oylarıyla reddedildi.

‘BÖYLE HAYIRLI BİR KONUDA NİYE HAYIR DEDİLER’

Oylamanın ardından söz alan önergenin sahibi MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, AK Partililerin tavrını şöyle eleştirdi: “Böyle hayırlı bir konuda AKP’nin niye ‘hayır’ dediğini ben anlayamadım. Burada AKP adına konuşan 2 arkadaş, buradan doğacak siyasi sıkıntıları gidermek için konuşma yapıyor, ancak sorunun çözümüne yönelik olarak, Meclis’in siyasal bir duruş koyması için gereken bir Meclis araştırma komisyonu kurulmasına da karşı çıkıyor.”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise MHP’nin grup önerisini önemsediklerini, toplumsal bir sorunla karşı karşıya olduklarını, üç kuruş reklam ve reyting derdi için getirilen bu tarz yayınlardan kendilerinin de şikayetçi olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 10:34
banner218