banner339
banner274

Mahkemenin kararını duyunca baygınlık geçirdi!

Arka Sokaklar dizisinin ünlü oyuncusu Filiz Taçbaş, açtığı davayı kaybedince baygınlık geçirdi.

Mahkemenin kararını duyunca baygınlık geçirdi!
banner401
banner427


Gençlik yıllarına çektirdiği özel fotoğraflarını internetten kaldırmak için belirli bir ücret karşılığında anlaştığı bilgisayar uzmanının kendisine zorla senet imzalattırdığı iddiasıyla şikayetçi olan Arka sokaklar dizisinin ünlü oyuncusu Filiz Taçbaş, açtığı davayı kaybetti. Mahkemenin sanıklara beraat vermesinin ardından adliyede sinir krizi geçiren Taçbaş adliye koridorlarında baygınlık geçirdi.
 
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre gençlik yıllarında özel fotoğraflar çektiren ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, sitelerde yer alan bu fotoğraflarından rahatsız oldu. Bunun üzerine, internetteki fotoğraflarının kaldırılması için bir bilgisayar uzmanıyla anlaştı. Muhammed K., yüklü bir miktar karşılığında Taçbaş ile anlaşarak fotoğrafları siteden kaldırdı. 
 
Tehdit ederek imzalattılar
 
Fakat sunucusu olmak için anlaştığı programdan alacağı ücrete güvenen ünlü oyuncu Taçbaş’ın anlaşması iptal edilince parayı ödeyemedi. Bunun üzerine Muhammet K. arkadaşıyla birlikte Filiz Taçbaş’a kızının yanında zorla senet imzalattılar. İddiaya göre senedi imzalamayı kabul etmeyen ünlü oyuncuyu, “yaşadığın yeri biliyoruz. Kızını sağlığını düşünüyorsan imzalarsın” şeklinde tehdit ederek senedi imzalattılar. Daha sonra Taçbaş kendisine zorla senet imzalattıkları gerekçesiyle şüphelilerden şikayetçi oldu. Muhammed K. ve arkadaşı Fatih Ö. hakkında “yağma” suçundan dava açıldı.
 
İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şikayetçi Filiz Taşbaş, tutuksuz sanık Mehmet Fatih Taşçı ve taraf avukatları katıldı.
 
Gözyaşlarına hakim olamadı
 
Filiz Taçbaş avukatı aracılığıyla mahkemeden söz isteyerek şöyle konuştu, “Biraz sinirlerim bozuk kusura bakmayın. Sanık beni kızımın yanında tehdit ederek zorla söz konusu belgeyi imzalattırdı. Ben bir anne olarak o durumda ne yapabilirdim” dedi. Bu sırada göz yaşlarına hakim olamayan Taçbaş hıçkırıklara boğuldu. Elini masaya vurarak sanığa bağırmaya başlayan Taçbaş mahkeme başkanının kendisini uyarması üzerine, “kusura bakmayın Ben sadece size sığındım. Buraya gelirken sakinleşmek için ilaç aldım” dedi.
“Kendisi oyuncu süslü kelimeler kullanıyor”
 
Sanık Mehmet Fatih Taşçı ise son sözünde, “ben müştekiden zorla senet almış değilim. Suçsuzum beraatimi talep ediyorum” dedi.
 
Mahkeme beraat verdi
 
Mahkeme kararında sanıklar Muhammet Mustafa Kobazoğlu ve sanık Mehmet Fatih Taşci’nin üzerlerine atılı yağma suçundan yeterli delil bulunamadaığını belirterek beraatlerine karar verdi.
 
Baygınlık geçirdi
 
Bu sırada mahkemenin kararını duyan Filiz Taçbaş duruşma çıkışında mahkemenin kararına isyan ederek gözyaşlarına hakim olamadı. Sinir krizi geçiren Taçbaş duruşmanın kapısında baygınlık geçirdi. Avukatının ve basın mensuplarının yardımıyla sedyeye taşınan Taçbaş daha sonra adliye içerisindeki sağlık kuruluşuna götürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 13:24
banner218