banner339
banner313

Halk otobüsünde tecavüz etmişti! İşte istenen ceza

Ankara’da, özel toplu taşıma aracında yolcuya tecavüz eden sürücü İbrahim T.’ye ‘nitelikli cinsel saldırı, şantaj, yağma ve özel hayatın gizliliği ihlal ve kişiyi hürriyetinden yoksul kılma’ suçlarından 48 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Halk otobüsünde tecavüz etmişti! İşte istenen ceza
banner401
banner427

İbrahim T.’nin sabıka kaydından kabarık bir suç listesi çıktı. Son sekiz yılda 18 suçtan mahkum olan İbrahim T.’nin suç listesi şöyle: Cinsel istismar, kamu görevlisine cebir ve hakaret, ateşli silah kullanmak, kasten yaralama ve tehdit...

Ankara’da, özel bir okulda öğretmen olarak görev yapan S. adlı kadın, geçen 4 Ocak’ta saat 23.30’da Atilla Eşer Caddesi’nde ‘530’ hat numaralı özel toplu taşıma aracına bindi. S., otobüs sürücüsü İbrahim T.’ye “Ben 200 metre ileride ineceğim. Binebilir miyim” diye sordu. 

İbrahim T. “Olur” dedi. Otobüs, 1818 numaralı cadde ile Atilla Eşer Caddesi’nin kesiştiği noktaya gelince S., “İnmek istiyorum” dedi. Kapıyı açmayan T., “Seni dönünce indireceğim” dedi. Otobüsü 1982 numaralı sokaktaki boş araziye çeken T., koltuğundan kalkarak, iki eliyle S.’nin boğazını sıktı. Zorla aracın orta koridoruna yatırdığı S., bilincini kaybederek bayıldı. S.’ye tecavüz eden T., kadının yüzüğünü zorla aldı.

'SENİ SEVİYORUM DEDİĞİ İÇİN TECAVÜZ ETTİM'

İfadesinde, S’nin kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istediğini iddia eden T., “Bana daha önce ‘Seni seviyorum’ dediği için tecavüz ettim” diye konuştu. T., “şikâyet etmesin diye” S.’nin fotoğrafını çektiğini belirterek, “Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, T. hakkında ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıla, ‘şantaj’ suçundan iki yıldan beş yıla, ‘cinsel amaçlı şekilde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan üç yıldan 10,5 yıla, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan bir yıldan üç yıla, ‘gece vakti yağma’ suçundan da 10 yıldan 15 yıla kadar hapis istendi. Dava, Ankara Batı 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Bu arada, İbrahim T.’nin sabıka kaydı da dosyaya girdi. Buna göre dört kez ‘ateşli silah kullanmak’, altı kez ‘kasten yaralama’ ve iki kez de ‘tehdit’ suçlarından hüküm yediği anlaşıldı. Ayrıca ‘cinsel dokunulmazlığı tehdit’, ‘kamu görevlisine cebir ve hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarında da cezalandırıldığı ve hükmün açıklanmasının ertelendiği anlaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 14:24
banner218