banner339
banner313

Cinayeti 5 yaşındaki kız ortaya çıkardı

5 yaşındaki kızının sözleri cinayeti ortaya çıkardı

Cinayeti 5 yaşındaki kız ortaya çıkardı
banner401
banner427

Manisa'da, kazada yaralandığı ileri sürülerek götürüldüğü hastanede 16 gün sonra yaşamını yitiren 7 aylık hamile, bir Çocuk annesi Burcu Akyol Çapar'ın (22), eşi tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

5 yaşındaki torununun kendisine "Babam annemi Döve döve öldürdü" demesiyle, soluğu savcılıkta alan Süleyman Akyol'un suç duyurusu üzerine damadı S.Ç. (Semih Çapar) (25) tutuklandı.

Geçen 11 Mayıs gecesi, 7 aylık hamile eşi Burcu Akyol Çapar'ı Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'ne götüren S.Ç., iddiaya göre,"Manisa Yuntdağı eteklerindeki Kalemli Köyü'ndeki bir düğünden dönerken, kaza yaptık. Otomobilin kapısı açılınca yanımdaki eşim düşüp, başını yere çarpıp yaralandı" dedi.

Durumu ağır olan genç kadın, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. S.Ç.'nin durumu bildirdiği Köprübaşı İlçesi'nde çiftçilik kayınpederi Süleyman Akyol da hastanneye geldi. Akyol, 3 gün hastanede kızından gelecek umutlu bir haber bekledi. Umutlu bekleyiş sürerken baba Akyol, 5 yaşındaki torunu E.T.Ç.'nin, "Annemi, babam döve döve öldürdü"demesi üzerine, şoke oldu.

Akyol, torununun bu sözleri üzerine soluğu savcılıkta alıp, damadı S.Ç.,hakkında suç duyurusunda bulundu. hakkında savcılık tarafından soruşturma başlatılan işsiz S.Ç., tutuklandı. Ailesinin üç kız çocuğundan en büyüğü olan ve kaçarak S.Ç. ile evlendiği öğrenilen genç kadın ise yoğun bakım ünitesindeki yaşam mücadelesini dün (pazartesi) kaybetti.

Çapar'ın cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Buradaki otopsi sonucu Çapar'ın başının ayakkabı topuğu ile ezildiği veBeyin kanamasından yaşamını yitirdiği belirlendi. Genç kadının, hastaneye kaldırıldığı gün peşpeşe geçirdiği iki Beyin ameliyatı sonrası karnındaki 7 aylık bebeğinin kalbinin durması sonucu ölü olarak alındığı bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken Çapar'ın otopsinin ardından bugün öğlen yakınlarına teslim edilen cenazesi, memleketi Köprübaşı İlçesi'nin bir süre önce mahalleye dönüştürülen Borlu Mahallesi'ne getirilip, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Öte yandan, Çapar'ın dün (Pazartesi) 5'inci yaşına giren kızı E.T.Ç.'nin annesinin hastanede olduğunu bildiği, toprağa verildiğinin henüz söylenmediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2014, 02:19
banner218